curunir

,,JE ZLOŽITEJŠIE POCHOPIŤ ŽENU, AKO PORAZIŤ CELÚ ARMÁDU:" __ Predovšetkým hneď na úvod treba povedať, že názov je skôr zavádzajúci a kto čaká, že silák Goliáš sa tu stretne proti svet ohrozujúcim obrom, môže byť skôr sklamaný. Príde samozrejme rad aj na nich, avšak až v záverečných minútach a tých zopár obrov je skôr len skupina nemotorných urastených špinavých chlapov, s ktorými si vlastne poradí ľavou zadnou. Slovo ,,giants" tu preto treba skôr chápať ako súhrnné označenie všemožných potvor, ktoré sa mu postavia počas filmu do cesty. Tak či onak, pridanie týchto prerastených jašteríc + jednej gorily (nevraviac ešte o stáde Amazoniek) do deja, ktorý však nijako neovplyvňujú, je zbytočným a v snahe vytvoriť väčšiu divácku atraktívnosť v peplume s typickým politicko-mocenským pozadím, skôr kazia celkový dojem a robia z filmu riadny miš-maš snáď všetkého, čo vás len napadne. Ako sa dalo čakať, Brad Harris je absolútne herecké poleno a Fernando Rey bol až príliš dobrým hercom nato, aby vytváral zloduchov takých podradných kvalít. Nezainteresovaní diváci udelia snímke 1-2*, ja ako milovník subžánru dávam maximálne možné hodnotenie. (3. hodnotenie, 1. komentár k filmu) ()

majo25

Zapamätaniahodné fantasy peplum, v ktorom dominuje hlavne tá mystery-dobrodružná atmosféra. Príbeh je zmeskou viacerých dobrodružstiev - nechýba po moci bažiaci tyran, najatý vrah v skukni, amazonky, obri (skôr pseudoobri), morské príšery či ozrutný poloop...proste vždy sa deje niečo a divákovi sa nedostáva nudy. Subojov je mnoho a nie sú vôbec zlé; efekty však iba minimálne, čo je na škodu - stará dobrá stop-motion by sa tu v prípade príšer a obrov hodila oveľa viac ako kostýmy. Tiež treba pretrpieť lacno pôsobiaci súboj s levom, ktorý skončí ako-inak klišoidným zahrdúsením leva. Harris má síce ďaleko do herca, ale jeho svalnaté ruky a vôbec figúra sa do takéhoto žánru hodia. Celkove u mňa vládne napriek štandartným žánrovým neduhom spokojnosť. ()