Young Ip Man: Crisis Time

• Čína Shao nian ye wen zhi wei ji shi ke (více)

Lacike

IP Man: Die Hard. Hneď na začiatku super duper zloduch Ma Long utečie z basy, aby krátko nato so svojou bandou prepadol školu, kde zajme študentov a žiada výkupné. Inak ich pekne krásne po jednom začne zo strechy budovy vypúšťať na slobodu, hehe. Našťastie medzi študentami je aj mladý Ip Man, (ktorého ale celý čas oslovujú Ye Wen, tak neviem čo tom malo znamenať), ktorý sa po vzore Johna McClanea rozhodne únoscov redukovať. Naviac sa dočkáme aj nejakého toho šokujúceho odhalenia, ktoré je ale podané nefunkčne, lebo dramatické scény tu sú zredukované na minimum. Film je prakticky nonstop sled akčných scén so zbesilým tempom. Bitky sú ale len ok pozerateľný priemer. Sú dynamické a dobre sa na ne pozerá, ale často sú predrátované a chýbajú tu nejaké pamätné chvaty. Ani to guľometné boxovanie do protivníka nemá také grády ako keď ho predvádza Donnie. Takže celkovo priemerné kung-fu, ktoré aspoň vďaka krátkej stopáži svižnému tempu rýchlo utečie. 5/10. ()

Rominator

Ma Long obsadí se svými kumpány školu a studenty bere jako rukojmí. Za jejich propuštění požaduje zlato, které mu má osobně donést velitel honkongské policie. Jediný kdo může spolužákům a kamarádům pomoci je Ye Wen... Se skutečným Ip Manem má film pramálo společného. Hlavní záporák Ma Long je absolutně nevěrohodný a težko se dá věřit tomu, že byl asi desetiletému Ip Manovi mistrem. Prostě jde o levný VOD film, který se snaží přiživit na momentální popularitě Ip Mana na velkém filmovém plátně. ()