Klaun

Německo, (1998–2001), 33 h 1 min (Minutáž: 45–46 min)

Sven Martinek, Diana Frank, Thomas Anzenhofer, Volkmar Kleinert, Andreas Schmidt-Schaller, Bernhard Bötel, Juraj Kukura, Teresa Harder, Hendrik Duryn (více)

Série(6) / Epizody(44)

Nejděsivějším zločincem je bojovník za právo a spravedlnost, ukrytý pod maskou klauna. Sven Martinek jako hlavní hrdina Max Zander zasvětil celý život boji proti zločinu a pracuje jako špičkový agent mezinárodní policejní agentury. Při zásahu proti ruskému mafiánskému bossovi však ztratí svého nejlepšího přítele Lea. Když si ujasní, že legálními prostředky Leovi vrahy nikdy nedostane, rozhodne se potlačovat zločinnost dále už jen na vlastní pěst. Vzdá se své identity a zločincům nahání hrůzu ukrytý pod zlověstnou maskou klauna. S pomocí přátel - novinářky Claudie, pilota Tobbsa a právníka Ludowského - nedá vrahům, vyděračům, mafiánským bossům a dalším nebezpečným zločincům vydechnout ani na chvíli. Je jim totiž neustále v patách! (TV JOJ)

BOURQUE

Nádejný nemecký krimi-akčný seriál z konca „90´s“. Sympatické herecké postavy („Dobbs“-a som mal veľmi rád), ale ten príbeh časom postupne začal strácať na kvalitách. Viem, u väčšiny seriálov to je najtypickejším problémom. Ale tu tá situácia bola trošku horšia... // Avšak zostali aj dobré spomienky... Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Colour

Niektoré diely sú celkom fajn a aj vtipné, lenže sú tam diely tak mimo logiky a ľudských zákonov (invázia mimozemšťanov, ktorí preberajú ľudskú podobu a diely tomu podobné), že pokazili aj tých málo dobrých dielov. ()

Uesbe

Moje 11.ročné ja plače nad tými hodnoteniami.......prepána, boli roky 98-02, akčné seriály boli viac-menej takéto ()

Cortesz odpad!

Kobra 11 měla výhodu, že to byl první akční seriál, kterej z německ a přišel a byl i svým způsobem originální, ale tohle je jen trapná napodobenina a ještě težce inspirována z amerického Punishera. Navíc maska klauna je celkem ubohá a pod maskou ještě ubožejší herec. ()

Ivoman

Odpad to určitě není, nevím proč to lidi dávají, já na to koukal rád a klidně bych to dal znovu. Rozhodně lepší než Kobra 11. ()

smrtubohem

Německý krimisérie s výjimkou polsedních řad Kobry 11 se mi vždy líbily, tuhle jsem míval taky velmi rád, nemyslím, že to je špatný, a vůbec nechápu tak nízký hodnocení. JE TO DOBREJ SERIÁL ! ()

Unterschleif odpad!

Snaha byť za každú cenu cool a vtipný môže často skončiť presným opakom. A toto je ten prípad. Tvorcovia chceli vytvoriť druhú kobru 11, ktorá sama o sebe za veľa nestojí, no ani to sa im nedarí. Postavy sú strašne "vlezlé" a akékoľvek snahy tvorcov presvedčiť diváka, aby si ich zamiloval zlyhávajú. Hádam jediným plusom je Diana Frank - myslím jej výzor, nie herectvo. ()

Wade W.

Stará dobrá televízna klasika ktorú som na STV1 pravidelne pozeral. Išlo o niečo medzi Mission Impossible, Hustle a akčnými béčkami 80 rokov. Tím že to robili nemci si to vytvorilo zaujímavú atmosféru pričom sa to nebralo príliš vážne. ()