Epizody(6)

Těsně před Štědrým dnem nevysvětlitelně zmizí pětitýdenní Lucas ze svého domova. Jeho matka, Jenni (Josefin Asplund), si nemůže vzpomenout, co se stalo, když se ráno probudila. Zkušená policistka Alice (Eva Melander) se snaží najít pravdu a v příbězích rodičů začíná nacházet první nejasnosti. (Trajektt)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (6)

Sneengle (2021)

Obe tvorkyne, reziserka a i scenaristka velmi citlivo podavaju najma pohlad zenskych serialovych postav na bolestnu udalost zmiznutia dietata. Napriek mojmu ciastocne spravnemu predpokladu uz v uvodnych dvoch epizodach, kto je hybatelom/-lkou, som bol v zavere milo prekvapeny, ze som predsa len "neprekukol" vsetko. Serial rozhodne nie je pre kazdu, zvlast citlivu, divacku, ci divaka. Mimoriadne depresivny serial, vacsinou v tme, mraze a vetre. Casto ma matka svojim vyrazom a pohladom az frustrovala. :) Posledna cast je asi najlepsia a dovtedajsi vas dojem takmer urcite vytiahne. Odporucam. 80% ()

Episode 1 (2021) (E01)

"Klasicky" skandinavsky mrazivy otvarak. Depresivny, so studenym filtrom :). Ked tam vidite deticky behat len v tielku, ci typka na balkone v boxerkach, vam sa tvoria cencule na tele. :) Opat ma tesi tradicna vysetrovatelska dvojka, a ano, takmer vzdy je tam pritomna zena, zrejme tam maju ozaj kvalitny policajny zbor, nie ako u nas. :) Pomery v akych zije predstaveny manzelsky par s dcerkou, nie je ani z daleka idealny, naviac zatial nezapojena postava starostlivej sestry s autistickym bratom trpi v inom smere. Kazdopadne kriminalny pripad zmiznutia chlapceka je zaujimavy. Zatial vsak mame len domnienky a nepospajane, zdanlivo nesuvisiace, linie. Som zvedavy. Odporucam. 80% ()

Episode 2 (2021) (E02)

Druha epizoda omnoho dokladnejsie priblizila situaciu zucastnenych a ich zivotne problemy, ci stradania. Poopravil som si divacky nazor u 2och z nich. Ak ste dufali, ze sa rychlo vratime k akcnemu kriminalnemu pripadu zo zaveru minuleho dielu, sme naopak v minulosti a zanrovo v depresivnej drame. Urcite to nie je pre kazdeho. Za mna vsak spokojnost. Nekonaju sa ziadne logicke preslapy, ci prvoplanovosti. My, co sme mali takmer idealne detstvo a i dospievanie, si, ak na to zabudneme, obcas musime neignorantsky uvedomit, ze mnoho ludi to stastie nema. 75% ()

Episode 3 (2021) (E03)

Dalsi, dost depresivny diel a opat je treba pripomenut, ze tento typ dramy neda kazdy divak, ci divacka. Konecne sme pochopili, z akeho dovodu sa tatino v prvej epizode vyhrazal typkovi, ktory mu dohadzoval nocne taxikarcenie. A velmi jasne nam bolo naznacene, kto vnimal svoj cin ako akt milosrdenstva, po sprave na internete dzignutej blogerky-matky. Velmi dobra cast, zamerana silne na vykreslenie pocitov uzkosti a stresu. Scenaristky Mette Heeno a reziserka Anna Zackrisson dokazu brutalne detajlne vystihnut a vykreslit pocity zien v seriali. Respekt 85% ()

Episode 5 (2021) (E05)

Opat nas trosku potahali za nos. :) Ale ma i sklamalo, ze som si tipol spravne. Zrejme som vsak nebol sam. Napriek tomu, ze sa u nas uz dlho v spolocnosti hovori, ake su totiz skandinavske vazenia "luxusne" v porovnani s nasimi napravno-vychovnymi zariadeniami, moc som neuveril tej vludnosti voci nasmu uvaznenemu paru. Kazdopadne nadpriemerna epizoda. "Frcku" s neverou som uvital takisto, pretoze stereotypne vyobrazenia o tej vyhradne muzskej ma uz nudia. ()

Episode 6 (2021) (E06)

Parada, tvorkyne ma predsa len zaverecnym dielom prekvapili. A sice uveritelnym a pritom jednoduchou zhodou okolnosti. Katarzia v zavere bola konecne niecim prijemnym a hrejivym, coho sme sa pocas celeho serialu nedockali. Kvitujem, ze sa vlastne ani nekonala takmer ziadna akcna scena ohladom zmiznuvsieho drobca. 85% Slabsie pathviezdie, ale vdaka pozitivnemu dojmu mierne nadhodnocujem. :) ()