Epizody(19)

PKD

Z pohledu důležitosti jde bezpochyby o nejvýznamnější sérii vůbec, neb jsou zde obě Phoenix ságy. Já jsem ale snad po1. v životě rád, že je to animáč pro děti/mládež, takže zde nedojde k oné tragické smrti, která rezonovala X comicsy ještě mnohá léta. Na 2.str., jde tu ale ve všem ostatním o stejnou míru přeplácanosti, jako v comicsu. I když při jeho 1. čtení před 17 lety, jsem z toho tento dojem...neměl. To bude věkem a mírou comicsové sečtělosti. Vím, že jde o dítko své doby (mluvím o comicsu) ale to nemohli tvůrci při vědomí, že jde o tv s. z 90.let, některé věci upraviti či vynechati? Jde mi hl. o prvek těch vesmírných dobrodruhů, které vede Scottův otec a které mi přišli i v comicsu, šíleně stupidní, psychedeličtí a naprosto zbyteční. Při jejich stránkách jsem docela solidně trpěl. Jsem sice rád za tu snahu, ctíti předlohu co nejvíce, ale nemusíte to pánové zase přeháněti za každou cenu. To, co vypadá dobře a celkem přijatelně v comicsu v r.77, nemusí (a taky tomu většinou není) vypadati ok v 90tkách. P.s. aby jste rozuměli...já odjakživa neměl rád, když např.Superman, Supergirl či X meni řešili zál. ve vesmíru mimo Zemi, za účasti růz. kosmidel, vesmírných impérií aj. Mám blízký vztah k žánru kosmické SF, ale v superhrdinském hl. proudu to fakt nemusím. A za 25 let se na tom nic...nezměnilo. A pochybuji, že někdy změní. ()

• Tato epizoda je volnou adaptací komiksů „Uncanny X-Men #101“ a „#106“. (Kubaaa97)
  • Děj této epizody je volnou adaptací komiksů „Uncanny X-Men #97–100“. (Kubaaa97)
  • Když X-Meni navštíví Jean v nemocnici, Beast má na sobě tričko s kačerem Howardem ze stejnojmenného filmu. (Kubaaa97)