• Western

Suddenly, Last Summer (1959)

Celý film všetci hovoria o nejakom Sebastianovi, no za celý ten čas som sa akosi nedozvedel, čo to bolo za čudáka (okrem toho, že každé leto napísal jednu báseň a cestoval s mamičkou po svete). Takisto ťažko povedať, ktorá z postáv tu bola naozaj cvok, no Taylorka sa zdala najnormálnejšia zo všetkých a prečo Katarínke tak veľmi išlo o jej lobotómiu... Celé jedno veľké psycho, v ktorom ťažko hľadať nejaký zmysel, no Liz a Kat boli skvelé, aj keď občas už prekračovali únosnú mieru a bolo z toho čisté divadlo, Monty popri nich akosi nestíhal.

Sulejčin poklad (1961)

Ako tradične, zase nadhodnotený film s Lexom Barkerom. Dej je takmer nulový, Lex preletuje medzi beloškou a černoškou, ktoré ho obe milujú, občas sa spomenie nejaký poklad, ale nič dobrodružné ani zaujímavé sa nedeje, až záverečných možno 10 minút. Keď ešte pripočítam otrasnú kvalitu obrazu a zvuku, bolo to utrpenie. 30%

Sumuru (1967)

Je fajn, že ani samotní herci nebrali tento film tak vážne a občas ich hlášky pôsobia až ako paródia, no to je asi jediné pozitívum. Dej je na úrovni pornofilmu, stačilo by len viac odhaliť bojovníčky a aby viac používali iné zbrane než tie strelné. Akčné scény sú na tom podobne a tie bojovníčky oblečené v štýle detviancov vyzerajú s pištoľami v ruke viac vtipne ako nebezpečne. Nader sa na úlohy agentov hodil výborne a tu mu niet čo vytknúť, narozdiel od Avalona, ktorý sa do takejto úlohy hodí ako slon do akvária. Navyše tá jeho postava tu bola úplne zbytočná, ako sidekick nefunguje ani náhodou, len sa motá okolo hlavného hrdinu. Jedinou príčinou jeho účinkovania tu musela byť jeho vtedajšia popularita, nič viac. A Klaus Kinski tu bol na pár sekúnd, takže nemal možnosť nič predviesť. Blbina na jedno pozretie. 30%

Sunday in New York (1963)

Prikláňam sa ku kolegovi dopitakovi, prvá polovica filmu je taká nijaká, Jane Fonda hľadá po meste brata a popri tom sa pripína ku sakám spolucestujúcich v autobuse. Film naberie obrátky a nejaký smer až keď sa objaví Robert Culp. Téma zámeny identít síce nie je nič svetoborné a nie je to ani nejako extra vtipné, ale Culp so svojou  ukecanou postavou vnesie nový vietor a rozprúdi stojaté vody. Síce všetko smeruje k predvídateľnému koncu, ale aspoň sa už film tak nevlečie. Jane Fonda mi ale do úlohy 22-ročnej panny vôbec nesedela a nielen preto, že už mala vtedy 26, jej prejav v tejto úlohe je, akoby bola skúsená 30-nička, proste som jej to nepapal. Ani chémia s Rodom Taylorom príliš nefunguje, predsa len, Taylor nie je Redford.

Sundown - město pomsty (1957)

Neviem, či za zlý dojem z tohto filmu môže hrozný Sk dabing, ale v tomto westerne nefunguje nič. Príbeh pomsty je vo westerne prevarený, no takýto hlúpy príbeh pomsty, kde asi najväčšia vina leží na manželke, som ešte nevidel. Príbeh mestečka, kde všetci svojho zbohatlíka majú radi, no potom už zrazu nie, postavy sú neuveriteľné a dosť zle napísané. Prestrelky úplne o ničom a celý film väčšinou nuda, keď sa Scott schováva v stajni a ostatní to nečinne sledujú. 30%

Sunshine (2007)

Klišoidný príbeh bez emócií. kde bol Boyle až príliš často bezradný a tak sa z toho snažil vykľučkovať nejakými divnými kamerovými trikmi. Začínam mať tohto režiséra čoraz menej rád.

Superman 3 (1983)

V hlavnej úlohe superpočítače zo začiatku 80-tych rokov a Superman bojujúci nielen s Richardom Pryorom ale aj s depresiou. Dej v podstate žiadny, triky úbohé aj na tie roky, veľký prepad oproti celkom solídnym prvým dvom častiam.

Susedia (2006) (seriál)

Nemožné sa stalo skutočnosťou - na Slovensku sa podarilo natočiť sitcom, ktorý je naozaj vtipný. Po trápnych pokusoch a la "Zborovňa" sa dokázalo, že aj Slováci majú zmysel pre humor. Marcin a Kraus sú skvelá humoristická dvojica plná nápadov, ktoré dúfam tak skoro nevyčerpajú (ako sa to stalo pri Uragáne). Niektoré hlášky sú veľmi podarené a originálne a už teraz zľudoveli podobne ako tie z "Marečka". Doplnenie: Po skončení 1. série s príchodom detí na scénu išla kvalita rapídne dole.

Susedia - Akčné hrdinky (2018) (epizoda)

Opäť tradičná zápletka väčšiny častí - zámena osôb. Možno to môže pobaviť raz, ale toto už je fakt trápne a Kraus musí mať riadnu scenáristikcú krízu...

Susedia - Mamička (2018) (epizoda)

Aj ďalšia časť tejto série pokračuje v nastolenom duchu a balansuje na hranici medzi nevtipnosťou a trápnosťou. Ale keď už som začal, vydržím až do konca a dúfam, že sa aspoň raz v niektorej z častí zasmejem...