• Western

Šílená noc (2022)

Síce je to hovadina s hlúpučkým dejom a nie veľmi podareným castingom, ale neberie sa to ani trochu vážne, a vďaka tomu sa pri tom dá celkom zabaviť a veľkým plusom sú vydarené a zábavné krvavé scény.

Šimon a Matouš jedou na Riviéru (1975)

Nemám rád trápne pitvorenie postáv bez poriadneho deja a navyše mi to nepríde ani trochu vtipné. Z nostalgie pridávam jednu hviezdu.

Šišouni v New Yorku (1993)

Jednoduchý príbeh rodinky mimozemšťanov, ktorý vo vás nezanechá hlbokú stopu. Od komédie by ste čakali, že sa pri nej aj zasmejete. Ja som sa pri nej len trikrát pousmial, čo je dosť málo.

Školák vlkodlak (1985)

Nejako som to pretrpel až do záverečného basketbalového zápasu. A vtedy som si povedal, teraz má ten scenárista poslednú šancu, aby si zachránil prdel. Len nech preboha nenechá vyhrať tých mantákov, čo nevedia ani vystreliť, ani prihrať. Kvôli tomu, že im Michael predniesol hrozne otrepaný a trápny príhovor sa predsa nenaučia zázrakom hrať. Dobre, nech to miesto debaklu 80:0 skončí trebárs 60:25 a všetci budú spokojní. Ale nie... A ten záverečný megadramatický kôš, na zblití. Presne takto sa nemajú točiť športové filmy, takto sa nemajú točiť filmy o vlkodlakoch a takto sa nemajú točiť teenagerské komédie. Všetko zle. Jediná hviezda za Michaela.

Škola zlodějů 2 (1987)

Kým jednička bola miestami celkom zábavná, dvojka je čistá trapošina bez kúsku vtipu. Za pozretie stojí len kvôli krásnej Florence Guerin.

Škola zombií (1987)

Námet - spraviť z ľudí poslušných a chovajúcich sa presne podľa niekoho predstáv - bude asi vždy aktuálny a lákavý pre filmárov. No po Stpefordských paničkách už to predsa nie je také originálne. Ale príbeh je v poriadku, horšie je to so spracovaním. Prvá polovica je dosť nudná, sledujeme bežný internátny život študentky. No ani v tej druhej, napínavejšej, to napätie nefunguje tak ako by malo.

Šmírák (1960)

Powell bol výborný režisér a dokáže budovať dobrú atmosféru, aj Bohm svoju úlohu celkom zvláda a veríte mu toho pošahanca, žiaľ scenár nie je príliš podarený a len ťažko vás ten príbeh nejako strhne. A tén záver, čistá komédia...

Šok a úžas (2017)

Mám rád filmy z politického prostredia, ktoré ukazujú jeho špinavé zákulisie. Námet teda výborný a aj keď si to zobral na starosť starý rutinér Rob Reiner a prizval si skvelé herecké obsadenie, výsledok je dosť chabý. Dozvedáme sa síce všetku tú špinu, na ktorú prišli investigatívni novinári, no nemá to potrebnú údernosť a silu, všetko len tak nejako prebehne bez nejakého väčšieho vzrušenia a v divákovi to takmer nič nezanechá. V tomto bol podstatne lepší Vice, kde to malo grády a skvelého Balea k tomu. 70%

Špatná společnost (1995)

Námet sľubný, aj keď nie príliš originálny, no scenár absolútne nezvládnutý. Nudné dialógy ubíjajú celú atmosféru a celý čas sa správajú postavy Robertsa aj Henriksena veľmi divne a nechápete, prečo sa už oveľa skôr jeden druhého (akokoľvek) nezbavil. Od prvého stretnutia pôsobia ako starí kamaráti a ten ich čudný vzťah som vôbec nepochopil. Ale inak Eric ešte vo výbornej forme.

Špičák (2009)

Mám rád filmy, ktoré majú normálny zmysluplný dej a všelijaké tie experimentálne kvázi umelecké sračky, o ktorých ani scenárista s režisérom nevedia, čo nimi chceli povedať nemusím, ale toto bolo také uletené, že ma to normálne bavilo. Originálny film ako žiadny iný, ale ešte mohol Yorgos tie bizarnosti dotiahnuť do úplného absurdna... Skúsim nejakej slečne navrhnúť, či jej môžem lízať klávesnicu :D