• Western

Ženy v běhu (2019)

Klasický produkt svojho žánru, kde na začiatku presne viete ako to skončí so všetkými pármi, dokonca ešte skôr, než sa na scéne objaví druhá polovica toho páru. A keď sa objaví, viete, že to je on aj bez pohľadu na filmový plagát. Pozitívom ale je, že to nie je také trápne, ako väčšina súčasných českých komédií, dokonca som sa možno aj 2x zasmial. Určite sa to nezaradí medzi kultové česky romkomy, ale pozrieť sa to dá vcelku bez ujmy.

Žít naplno (2002)

Veľmi divný film, už len tá zostava - fanynka, gay, trpaslíčka a sériový vrah s kušou, z toho nič normálne vzniknúť nemôže. Ale aspoň niečo vtipné z toho mohlo byť, no nie je, len nuda.

Žít po svém (2005)

Soap opera, čili telenovela, akurát pod výborným režijným vedením Hallstroma a so skvelým Redfordom. Príbeh príliš ohratý a nudný, dialógy mierne trapné a Jennifer neuveríte ani jedno slovo či mimický pohyb tváre. Najslabší Lasseho film. 50%

Živitel (2017)

Animovaný film bez muzikálových čísel a hovoriacich zvieratiek, zato však so silným príbehom, ktorý nie je určený úplne pre detské publikum.

Život je život (2015)

Pohodová komédia, aj keď veľmi predvídateľná.

Život naruby (1994)

Tento film si už od začiatku hádže polená pod nohy infantilným chovaním postáv. Muž havaruje a ranený uteká vykradnúť dom. Potom matka vezme malé dieťa a v aute s minimom benzínu sa vyberie v zime do lesa. Potom pešo dôjde k domu, ale miesto, aby zabúchala na dvere, tak si sadne pred dom a zamrzne... Ani zvyšok výsledný dojem príliš nevylepší. Adopcia, vychovávanie dieťaťa a súdenie s pravým otcom, nič, čo by diváka dokázalo chytiť a zaujať. Toto sa Stevovi príliš nepodarilo

Životní jistoty (2001)

Príliš veľa tém na jeden film, slabšiu polovicu z nich vypustiť a bolo by to super. Máme tu matku starajúcu sa o syna v kóme, súťaž o auto, právnika s krízou identity, podivný únos dievčaťa o ktorom si únosca myslí, že je chlapec, oboznamovanie sa detí so sexualitou, chlapec zamilovaný do Bárbiny, porozvodové problémy... a ešte pár ďalších. Menej je niekedy viac.

Život po životě (2010)

Film o živote po živote, ktorý je tu ale ukázaný len v pár milisekundových zábleskoch, z ktorých nemáme absolútne nič. Zvyšok už len Damon triafa z brucha nejaké fakty o zomrelých, čo nemá tú správnu atmosféru tajomna zo záhrobia. Príbeh novinárky tiež celkom nuda, vrátane úvodného tsunami a ten neustále sa túlajúci fagan mi liezol dosť na nervy. Gýčový záver tomu dal korunu, Eastwood starne a senilnie. Vzhľadom na tému to mohol byť zaujímavý film, takto obyčajný priemer , ktorý nemá čo ponúknuť.

Život s otcem (1947)

Bol by to obyčajný film, nebyť Williama Powella, ktorý v úlohe cholerického otca exceluje, čo bolo pre mňa o to prekvapujúcejšie, že som uňho zvyknutý, že hrá pohodových sympaťákov. Zvyšok rodinky robí len krovie, ale vidno, že to mal pod taktovkou jeden z najlepších režisérov všetkých čias, takže film má spád a ani chvíľu nenudí.

Žraločí invaze (2012)

Ďalší z hororov, v ktorom sa to hemží logickými nezmyslami každého druhu. Žralok sa celkom podaril, aj niekoľko krvavých scén, no inak je to hrozná zúfalosť.