Upíří deníky (2009) (seriál)

Ano, já vím, čtyři hvězdičky jsou docela dost, ale dávám to natruc těm, kteří šli pod tři hvězdičky, aniž by viděli víc než tři díly. Tento seriál je totiž přesně ten, u kterého s kvantitou roste i kvalita. Stmívání a všechen povyk kolem něj mě osobně vůbec nezasáhly, ale tohle je něco úplně jiného. I přes všechna klišé je to temnější, vtipnější a promyšlenější, a kdyby tam nebyly romatické rozhovory mezi Elenou a Stefanem, byl by to vrchol současné seriálové tvorby. Asi trošku přeháním, ale každý přeci máme nárok na nějaké to guilty pleasure.

Zakletý v čase (2009)

Po dlouhé době jsem měl chuť na nějakou romanťárnu, a tak jsem šáhl po tomhle. A ono to nebylo vůbec špatný! Time Traveler´s Wife je přesně takový typ filmu, který diváka potěší a neurazí, ikdyž je plný klišé. Není to prostě jen film říkající si romantický a v horších případech romantická komedie. Tento film zahraje na city, jestliže se člověk nechá. Já se nechal a maximálně si tento snímek užil. Rachel a Eric se k sobě skvěle hodí a předvádí velmi slušné výkony, cestování časem to celé oživuje a má nějaký smysl. Doufám, že si najdu čas a přečtu si knižní předlohu. P.S.: Rachel McAdams to v tomhle filmu vážně moc sluší.

Orphan (2009)

Tak tohle mě absolutně dostalo! Esther se stává největší filmovou mrchou poslední doby a předbíhá Samču z Kruhu v seznamu nejhorších dětí světa. Orphan je opravdu dobře natočený horor, kterým se potvrzuje, že nemusí nikde stříkat hektolitry krve, aby se člověk skvěle bál. Isabelle Fuhrman předvedla na svůj věk excelentní výkon a rozhodně nezaostává za Verou Farmigou, která má sice nominaci za Up in the Air, ale stejně tak by si ji zasloužila i za Orphan. Tento film doporučuju všema deseti (co deseti...všema dvaceti), úžasně mi spravil chuť po Paranormal Activity. Společně s Drag Me to Hell nejlepší horor roku 2009!

Paranormal Activity (2007)

Je mi to docela líto, ale přes obrovská očekávání se dostavilo ještě větší zklamání. Čekal jsem jeden z nejlepších hororů a dočkal jsem se jen několika leků, které se povětšinou objevily až v posledních dvou třech dnech. Kdyby aspoň to řádění ducha zvedajícího peřiny pořádně na konci vysvětlily. Holt jsem asi neměl tolik očekávat.

Avatar (2009)

Nejlepší film za poslední léta! Příroda Pandory je Cameronem dovedena k naprosté dokonalosti. Úplně jiné 3D, než na který jsem byl do teď zvyklej. Nemusí na vás padat skála a nemusí vám před očima lítat motýli, aby jste se skvěle bavili u něčeho tak vizuálně, hudebně, filozoficky i příběhově úžasnýho. Slovo film Avatarem dostává nový rozměr. Jsem rád, že žiju v týhle době a budu moct jednou svým dětem, až se vrátí z kina a budou říkat, jakej viděli dobrej film, říct, že když jsem byl v jejich věku, tak jsem byl na Avatarovi. A Avatarem to všechno začalo!...Modrá je odteď mojí nejoblíbenější barvou.

Repo: Genetická opera! (2008)

Říkejte si, co chcete, dejte Repo! do modré sekce, ale mě to prostě chytlo a od doby asi před rokem, kdy jsem film poprvé viděl, ještě nepustilo. Mám rád muzikály a tuhle Genetickou operu řadím mezi ty nejlepší. Nejen proto, že některé písničky se nesou na vlně pořádného rocku smíchaného s operními áriemi a pouštím si je pořád a pořád dokola, nejen proto, že Anthony Head, Sarah Brightman, Terrance Zdunich a další zpívají úplně fantasticky, nejen proto, že i vizuálně mě tento film dokázal úplně okouzlit, nejen proto, že (skoro se to stydím říct) se mi líbil výkon Paris Hilton, ale hlavně proto, že je Repo! The Genetic Opera úchylárna první kategorie. A když se potká taková úchylárna s cvokem jako jsem já, nemůže z toho vyjít nic jinýho než pět hvězd a místo v TOP 10.

Temný rytíř (2008)

Omlouvám se všem pětihvězdičkářům, ale já svoje hodnocení hned vysvětlím. Temný rytíř je skvělý akční film se skvěle zahraným záporákem. Všechna čest Heathu Ledgerovi. Ale kde je Gotham? Město, ve kterém se nový Batman odehrává, vypadá jako každé jiné americké velkoměsto s mrakodrapy a superhrdinou. Kam zmizela ta atmosféra, kterou mistrně převedl Tim Burton z komixu na filmová plátna? Já tam prostě necítím tu temnotu a bláznivost, jaká v Gothan City byla dřív. A proto srážím Temnému rytíři jednu hvězdičku dolů. Ale jak jsem řekl na začátku: The Dark Knight je skvělý akční film a navíc je o Batmanovi, což je (skoro) vždycky obrovské plus . Protože svět přece potřebuje hrdiny.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Vedle Fénixova řádu zatím nejlepší filmový díl a v mé TOP 10 zastupuje celou Harry Potter sérii. Jsem prostě z té generace, kterou tato mánie postihla, a na Harryho nedám dopustit. Ve Vězni z Azkabanu je skvěle vyvážené napětí a humor, Rupert zase válí a je zde naprosto fantasticky vykreslena atmosféra Bradavic. Škoda jen že se Cuáron nenavezl do více dílů. Prostě vždycky když nevím, co si pustit, šáhnu po Harrym a pří každém shlédnutí se trochu začervenám, když Hermiona chytne Rona za ruku při hodině péče o kouzelné tvory.

Scary Movie 3 (2003)

Ano, všichni učení a filmy rozebírající stav duše hodnotící kritici mě tímto zavrhli. Tento film mi však opětovně přínáší záchvaty smíchu, byť stačí jen vzpomenout si na jednu z milionu hlášek, které ve filmu padnou. Ano, právě teď výše zmínění kritici píší stížnost POMOvi, komu to dovolil psát sem komentáře. Chápu, že někomu může Scary Movie 3 připadat nezábavné, ba trapné, ale všichni jsme snad byli puberťáci a smáli se všelijakým blbostem. Dovolte mi prosím se touto (možná chabou) výmluvou ospravedlnit a začít se znovu naplno smát, protože "padesáti černochům dneska poldové natrhli prdel, ale svět se zblázní kvůli jedný bělošce, co zahučela do díry."