• Krátkometrážní

La colección (2000)

Nakrmil jsem Google translator popiskem z Youtube a tohle mi vyšlo, vcelku solidně srozumitelné: "Bad luck and a dirty tin forcing Nigel to flee a couple of cops and his dog Tull; to mislead, is hiding in the house of an angelic little old woman who did not take to take it as one more of his peculiar family." No, pořád lepší než španělština, že:-)

Alicia (1994)

Je to velmi slušně natočené, ale to je asi tak jediné pozitivum, které jsem tomuto snímku ochoten přičíst. Trest za masturbaci? Kde to žije?

Vášnivé bytosti (1963) odpad!

Když jsem na tento film narazil v knize Zakázané filmy od Dawn B. Sowa, řekl jsem si, že takovouhle podivnost musím vidět. Bohužel se mi to povedlo... K tomuto filmu by šlo velmi snadno připojit adjektiva jako nechutný, odporný, hnusný atd. Vzhledem k tomu, že vydržím opravdu leccos (i když dívat se na film, který se mi naprosto nelíbí je už vážně masochismus), osobně bych místo výše jmenovaných připojil pouze slova jako nudný, nekoukatelný a zbytečný. Taky si uvědomuji, že experimentální film se nedá příliš dobře hodnotit měřítky, která se obvykle vztahují na filmy klasické, nicméně pokud se na film nedá dívat, asi je něco špatně - je jen na divákovi, jestli je něco špatně s ním samým nebo přímo s filmem. Osobně nemám žádný problém s tím, že byl film obsazen transvestity a (snad) hermafrodity a ani s tím, že první část je pojata jako instruktážní film o aplikaci rtěnky, doplněný stimulací neztopořeného penisu. Velký problém ovšem mám s následující, snad desetiminutovou scénou hromadného znásilnění, doprovázenou nesnesitelným vřískáním. Následujících dvacet minut se už ovšem neděje naprosto nic, jen se střídají neozvučené pasáže s otřesnou hudbou. Najde-li se nějaký masochista, který po tomhle filmu touží, nechť zapátrá na UBUWebu, kde je jak streamovaná verze, tak verze ke stažení - http://www.ubu.com/film/smith-jack_flaming.html .

Salomé (1978)

Španělsky nemluvím, těch pár slov co jsem zatím pochytil zcela nedestačuje ani k nějakému většímu pochopení tohohle kraťasu. Přišlo mi ovšem, že se tu spojují dva starozákonní příběhy - ten o Salomé (která, jak známo, komusi uřízla hlavu - už stárnu, musel jsem si dohledat, že to byl Jan Křtitel) a ten o Abrahámovi, jehož a jeho víru Bůh zkoušel tím, že mu nakázal zabít vlastního syna Izáka. V tomto snímku Salomé svůdně tančí a pak jej nutí, aby Izáka obětoval, načež zasáhne hlas Boží v podobě velké vatry ohně a nařídí Abrahámovi, aby toho nechal a šel i se synem domů. Nic víc, nic míň. Abych se přiznal, mnohem radši bych viděl onu nechvalně proslulou a nyní zapomenutou verzi z roku 1923, kterou si ze země vydupala a do hlavní role se rovněž obsadila Alla Nazimová (je zajímavé, že tento příběh tak nějak přitahuje lidi s homosexuální orientací - Oscar Wilde napsal hru a o Nazimové ani o Almodóvarovi se nedá říct, že by byli hetero...).

Operation Wonderland (1951)

Dokument o natáčení Disneyho filmu Alenka v říši divů, který je dostupný na DVD s tímto klasickým animákem.

Fádní odpoledne (1964)

70%. To je strašný. Takový kecy. O fotbale. A ty plačky, hrůza. Bestie! Ale že je ta nová generace vypekla, že?

Adventures of the Road Runner (1962) (TV film)

Tento film byl rozstřižen na tři následující epizody: To Beep or Not to Beep (1963), Roadrunner a Go-Go (1965) a Zip Zip Hooray! (1965)

A Hick a Slick and a Chick (1948)

Co může udělat lůzr, když mu princezna začne zahýbat s těžkým frajerem? Správně, jít se ožrat a vydat se na draka... tedy vlastně na kocoura...