Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Sorry,Bolku.Sorry Mirku.Ale nedokoukal jsem.Kdyby šlo o zbrusu nový film,nebo nějakou televizní produkci,snad bych dokoukal a možná i jednu hvězdu přihodil,ale když vím,že jde o volné pokračování legendárního Dědictví,tak to jinak nejde.V podstatě nejvtipnější na tom všem je buranské a sprosté Bohušovo chování a to je hrozně málo.No a ta vosková figurína,která se Bohušovi zjevuje?No ty kráso..Četl jsem,že paní Veškrnová alias Havlová nechtěla hrát nějakou vesnickou hérečku,protože už si vydobila nějakou pozici a není jen tak někdo.No,myslím,že kdyby navlekla mastnou zástěru s dírou na prdeli jako tomu bylo v prvním díle,udělala by líp.Nebo ať se na to herectví radši rovnou vykašle.

Povolání vrah (1997)

Tohle mě tedy vůbec nebavilo.Jde o hodně komorní drama,nudné s hudbou připomínající spíše české kriminálky 70 let.Docela se divím,že Kassovitz po téhle nudě dokázal natočil brilantní Purpurové řeky.Mimochodem právě Kassovitz mi připadal jako největší slabina celého filmu.A ještě ten dabing Lukáše Vaculíka...

Dobrodruzi (1967)

Čuměl jsem jako tele.Když jsem viděl rok natáčení filmu,moc se mi do něj nechtělo.Pravěk,řekl jsem si.Ale už po 10 minutách děje mi v hlavě vrtalo,jak je možný,že francouzi v 67 roce dokázali vykouzlit tak krásný a poutavý film.Nebýt starších typů aut ve městech a nevědět rok natáčení myslel bych si,že sleduju film někdy z konce 90 let.Co se týče samotného děje,i to je fantazie.Lino Ventura a Alain Delon v roli dobrodružných snílků,jimž se do cesty připlete jiný snílek-žena.Je to příběh velkého přátelství,doslova na život a na smrt.Až mi na konci bylo líto,že z roztomilého tria zbyl jediný.Celý děj je prošpikovaný různorodými scenériemi,ať už se lítá ve vzduchu,jezdí se v autech,pluje na moři,nebo se v něm potápí(na 70 léta neuvěřitelné podmořské scény),a vše graduje přestřelkou na pevnosti Boyard.No a na závěr k Lino Venturovi.Tak jak jsem se mu vyhýbal,tak podobně jako u Philippa Noireta mu musím trochu opožděně vzdát in memoriam hold.Už chápu,proč byl idolem.Je to borec.Ihned po shlédnutí Dobrodruhů jsem začal shánět další jeho díla a pomalu už začínám vyklízet jednu pozici ve své galerii oblíbených herců,stejně,jako jsem tak učinil již dříve v případě zmíňovaného Philippa Noireta.

Křehké vztahy (1999)

Nemusela by to být špatná,načernalá komedie,nebýt toho protivného provádějícího hlasu.Po polovině filmu jsem na větu "Náš hrdina"byl již značně alergický.No a onen hrdina(Philippe Harel)toho v reálu taky moc nenamluví,protože v celém filmu mluví v podstatě jen z podvědomí,takže tu máme prováděcí hlasy dva.A tyhle typy filmu nemusím.Navíc je škoda,že si oba herci role neprohodili,protože Garcia je koukatelnější a svůj komediální potenciál již v několika filmech jasně prokázal.Ale je to Harelův film,tak prostě hlavní roli hraje Harel.A hotovo.

Lucie Aubracová (1997)

U Clauda Berriho vždycky trvá,než se začne něco dít a děj se začne někam posouvat.Tady jsem ale čekal zbytečně.Gestapácká razie a pak nic..Nečekaná nuda.Navíc ten tradičně humusácký CZ dabing od ČT v čele s Barborou Munzarovou a tragickým Davidem Prachařem..Taková persona,elitní francouzský herec Daniel Auteuil a Češi si z něj dělají dabingtestera..Jednou ho zmrší ten,potom zase tamten..Špatný film,tragický dabing.

Máša a medvěd (2009) (seriál)

Úžasná záležitost!V obsahu je psáno "seriál pro děti od 3-9 let",ale moje 22měsíční dcerka Mášu miluje už teď.A nedivím se jí.Jen upozorňuji,že hodnotím původní Ruskou verzi,která je volně dostupná na Youtube a je dokonalá..Já jen doufám,že si tuhle krásnou věc nevezme do parády Česká televize.To by mně ani nepřekvapilo,kdyby Mášu namluvila třeba Eliška Balzerová..

Indočína (1992)

Film to není špatný,i když vzhledem k délce stopáže mi v ději chyběl tak nějak větší šmrnc,více poutavosti.Je zde příliš hluchých míst,nicméně samotnému utvoření atmosféry tehdejší Indočíny není moc co vytknout.Takže to vidím na lehounký nadprůměr.Co mě ale už téměř rozplakalo,to se netýká samotného filmu,nýbrž jeho tragického a u ČT bohužel naprosto typického stupidního dabingu.Na Janu Šulcovou jsem si v průběhu dvou a půl hodinové stopáže celkem zvyknul,ale kdože nám to namluvil Dominique Blanc?Ano,Veronika Žilková.Nikdy by mě nenapadlo,že se opravdu dožiji toho,že se objeví nesoudný přiblblík,který nechá dabovat VŽ..Tak teď už jen čekám,kdy nám inteligenti z České televize nasadí do svých dabingových řad pronikavý hlas Zuzany Bydžovské.ps:jinak proti Zuzaně Bydžovské jako herečce nic nemám.

Křídla Vánoc (2013)

No,jestli jsem to správně pochopil,tak Richarda Krajča osvítil jakýsi anděl a Jakub Prachař(ten Jakub Prachař,který si vzal Tu Agátu Hanychovou..) je ťunťa,který mu to věří,protože andělé přeci existují?To je síla,opravdu skvostný výběr herců pro dané role.A ten kůň přivázaný u přívěsu a růžové Ríšovo brýle.No paráda!Kdyby ten "anděl"osvítil třeba Miroslava Donutila,snad bych to i dokoukal do konce,ale takhle..Jako jediné dva koukatelné prvky vidím podmanivou atmosféru vánoc a Jardu Kužela,pardon,Davida Novotného.Ten tuhle podivnost svým způsobem oživuje.Ale dá se vůbec oživit neoživitelné?

Vajont - šílenství mužů (2001)

Nehorázně podceněný film.Asi proto,že v něm nehraje Brad Pitt,nebo tak někdo..Hraje tam ale Daniel Auteuil a ve své záporácké roli je jako vždy skvělý.Za zmínku stojí i výborné výkony Michela Serraulta v roli slávychtivého inženýra Semenzy a pro mě neznámého Jorge Perugorríi,jakožto předáka a správce.Fantastické je,jak důsledně se tým okolo režiséra Martinelliho držel faktů.Z tragických událostí v rozmezí let 1959-1963 vytáhnul téměř vše,včetně skutečných jmen,či detaillů,jako je ráz trhliny,apod.Klobouk dolů.Samozřejmě,efekty nejsou nijak extra,ale tohle je přesně ten případ filmu,kterému to bez mrknutí oka odpustím s plnou parádou.Tohle je mrazivý příběh o tom,čeho je člověk schopen pro vlastní ziskuchtivost docílit a kam až může zajít lidská ješitnost.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Oproti famóznímu pátému dílu parádní sešup dolů.Chvílemi jsem měl pocit,že sleduji pokračování Spidermana,protože v tomto dílu se neohroženě lítá vzduchem odkudkoliv kamkoliv.Co mi vadí nejvíc je fakt,že se již v podstatě jedná o akční sci-fi.Paul Walker mi přišel taky hodně strnulý,v podstatě využívá stále stejných grimas.Nevím,jestli jsem si toho všimnul až teď,ale jeho herecký projev mi přišel hrozně nudný.Atraktivita prostředí,která dominovala minulým dílům je taky pryč.Žádné slunné Miami,nebo boží favely v Riu.Děj se odehrává převážně v garážích,nebo na silnicích,což působí nudně a nezáživně.No a ta ztráta paměti u Letty mi přijde jako vystřižená z béčkového filmu.Tenhle díl je nemilé překvapení.