• Krátkometrážní

Small Roads (2011)

Tak tento film by som prirovnal k perfektnému relaxačnému šetriču obrazovky. Statické zábery na americké cesty v odlišnom počasí či ročnom období. Vo filme nie je ani jedno slovo či hudba iba zvuky vtákov, vetra, ďažda alebo prejdeného auta. Človek má pocit ako keby sa zastavil čas a len tak si ležal v tráve. Zábery sú až tak prezreté a dlhé, že dostávajú nový rozmer a význam. Parádna vec na vyčistenie mozgu.

Zen for Film (1964)

Jedná sa o prvý film hnutia Fluxus. Čistý priehladný film, ktorý mal dosiahnuť zachytávanie prachu a škrabancov.

Perverse Conclave (2011)

Pozor! Nejedná sa o horor s klasickou štruktúrou a výrazovými prostriedkami. Chcem tým len predchádzať komentárov typu: O čom to ako bolo? A pointa? Jedná sa skôr o surreálnu záležitosť. Zas ďalší film čo ma chcel "uflickrovať" k smrti. Celé mi to pripomínalo tvorbu D. Lyncha alebo C. Reedera.

Loneliest Little Boy in the World, The (2000)

Veľmi znepokojujúce a temné. Intímny vzťah medzi ženou a prasačou hlavou. Tieto hrádky sú dopĺňané mega depresívnymi zvukmi a obrazmi.

Ass (2001)

Dva zábery, ktoré dokumentujú jednu udalosť a tou je masturbujúca žena. Jeden záber je na tvár a druhý na "prstoklad." Tieto dva zábery strašne rýchlo preskakúju, tak má človek zvláštne pocity. Tou tonalitou a obsahom mi to pripomínalo Noého tvorbu.

Seed (2007)

Byť tento film natočený v 80 rokoch, tak to má 64% a sú tu komentáre typu: "Super béčkový horor." Nasrat! Ja som sa bavil a hviezda hore za ten koniec. Takto sa končia horory.

The Flicker (1965)

VAROVANIE! Sledovanie tohto filmu môže spôsobiť halucinácie alebo epileptický záchvat. Tak s týmto varovaním tento film začína. Čo pre mňa pochopiteľne znamenalo, že som si spravil tmu a pozeral z dvoch metrov na veľkú TV. Mám rád tieto psychedelické štrukturálne filmy a to hlavne pre ich hypnotické pôsobenie. V tomto ma vždy zničil Paul Sharits, ale čo sa týka flicker efektu, tak toto kraľuje. Začína to pomalým blikaním a nepríjemným zvukom. Blikanie sa však zrýchľuje až máte pocit ako pohľad z vlaku pri 700km/hod na stromy. Musím priznať, že po 15 minútach som si musel dať pauzu, lebo ma strašne rezalo v očiach. Po dopozeraní mi ešte rezonovalo v hlave pár bludov, ale žiadny epileptický záchvat alebo fotomigrénu som naštastie nedostal.

The Orchestra (1990)

Odporúčam pre milovníkov klasickej hudby.

What Is It? (2005)

Tak toto bol naozaj veľký bizár. Plno divných vecí. Milostné hrádky medzi retardovanými, masturbácia starého pána a plno iných chuťoviek pre fajnšmekrov. Páčila sa mi aj zvolená klasická hudba, ktorá z toho robila ešte väčšiu podivnosť.

Flamethrowers, The (1990)

Pocity ako pri nočnej more. Plno divných zvukov ako výkrik ženy, turecká hudba, zvuk nejakého monštra a celé to doplňajú divné obrazy. Parádna halucinogénna vecička.