Srážka s mimozemšťanem (2011)

S vidinou Pegga a Frosta v hlavních rolích jsem měla asi moc velká očekávání. Samozřejmě jsem se pár gagům zasmála, ale jinak ten humor byl spíše vulgární, film o ničem a celkově to bylo nudné. Nemluvě o tom, že to nejzábavnější jsem viděla už v traileru. Fakt zklamání.

Stalker (1979)

Sice člověk nan takové dílo musí být psychicky připraven, ale stojí to za to. Tarkovskyho poezie, ponuré dlouhatánské záběry i ohromná myšlenka dodávají filmu záhadné zabarvení, ze kterého zamrazí! Ještě člověka napadne, jestli to není předpověď Černobylu.

Stalo se jedné noci (1934)

Docela milá romantická komedie, která je na rok vzniku docela pokroková. Pro pobavení a oddych.

Starověký Řím: Vzestup a pád impéria (2006) (seriál)

Tak to je něco. Na to, že nemám ráda dokumenty, mě to opravdu dostalo. Brutalitky, hrané sekvence a nepříjemný pocit, že je to replika skutečnosti, dává pořadu na dokonalosti.

Starsky & Hutch (2004)

Parádní komedie s vtipnými momenty, bezva kostými a tak dále. Bohužel mi to připomínalo slabý odvar filmu "Smrtonosná zbraň" a celkově nic moc originálního.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

To jsem ale šikulda - jdu do kina, mám chuť na 3D a dávají StarWars. Asi po 20ti minutách mi došlo, že už jsem ten film viděla :D Ale byl pořád pěkný, i ve 3D :D

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Asi tomu zkazím průměr, ale já jsem se u filmu skutečně nudila. Holt jsem se na to zapoměla podívat v roce 77, abych byla fascinována a okouzlena. V dnešní době přeefektových filmů se totiž jako divák zaměřuju na obsah a sdělení a přijde mi naprosto stupidní. Princezna je naprosto nesympatická, roboti úděsní a Luka Skywolkera jsem si po vší chvále také představovala jinak. Prostě když se o filmu řekne, že je klasika, člověk už má nějaké očekávání.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Tak tenhle díl už byl lepší, Dart Vader docela sympaťák a drsný Harrison samý sval a samá šlacha, štramák k pohledání. Jenom Luke a princezna mi pořád nějak nepřirostli k srdci :(

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Starwars mi stále přijde, jako fenomén těšící se oblibě fanoušků, ale pro mě nemá žádný význam a není nijak výjimečný a zásadní. Proto i 6. díl je podle mě úplně to samé, co předchozí. Jsem starWars buran :D