Maj kompjutr (2002)

"Počítač je bytost. Milovaná bytost..." :-)

ELFilm (2001) (studentský film)

"Ale to ti řikam furt, když budeš makat, tak budeš šťastnej. A už mě neser." ;-)

Vidím město...? (2008) (TV film)

Pánové Švácha a Biegel mi mluvili z duše. Za to radní Dvořák snad zpočátku "básnil" o zcela jiném městě a posléze nás provedl místy, kde budou v budoucnu nové hotely stát, pokud investor dá...

Hemerlovy masky (2008) (TV film)

Snad se k panu Hemerlovi nevloupají žádní fetišisté, to by bylo rázem po sbírce ;-)

Mysterium Egypta (2008) (TV film)

Jedna ze skupin českých odborníků, na kterou můžeme být právem hrdí - čeští egyptologové.

Singles (2008) (TV film)

"Mam dvacatštyri rokou, já do tricatpětky móžem létat po světě..však ten svět tu je pre mňa!" Boha, opravdu pěkný vzorek jedinců, kteří by měli problém najít si někoho, i kdyby fenomén singles neexistoval. Hypertrofovaný individualismus dnešní doby spojený se sobectvím a hlavně slabostí - strachem ze vztahů, do kterých se musí i něco vkládat, které nelze pouze konzumovat. Pokaždé mě fascinuje, jak si většina "singles" o svém životě myslí, jak zajímavý ho mají a jak si ho užívají a přitom ho mívají nejednou povrchnější a stereotypnější než ti, kteří dali přednost životu rodinnému.

Žeňa, Ženěčka a 'Kaťuša' (1967)

Řitka avizuje "dojemný příběh lásky", ale místo něho nastupuje tragikomedie o příhodách roztržitého vojína Kolyškina. Některé jeho příhody mohou směle konkurovat těm Švejkovým. Scéna, kdy se vojáci převlečenou do ženských šatů, aby mohli bezpečně přeběhnout Němci ostřelovanou ulici, by bez problému zapadla i do skečů Monthy Pythonů. A moudro vojína Zachara na závěr: "Ženská je taky člověk. Taky potřebuje úctu. Když nebudeš nedočkavý, půjde za tebou, kam budeš chtít." ;-)

Mapa míst svatých a klatých (2003) (TV film)

"Mapy jsou různé, i když mapují stejnou krajinu. Podobně je tomu i s námi..." "Kolikrát dnes v krajině, bez povšimnutí, mineme stopy dávných událostí, bezejmenné památníky předků. Už neumíme přečíst vzkazy kamenů a mlčenlivých bytostí kolem nás. Míjíme tisíce let a netušíme, že procházíme kalendářem věků."

Letem českým světem (2004) (TV film)

Zvolna plynoucí dokument o proměnách míst v české kotlině v odstupu let 1898 - 1998 - 2004.