Odhalený přístav (2012)

prva hodinka je trocha nudnejsia, ale postupne ako sa pribehy prehlbili a zacali mat vacsi zmysel si ma film vazne ziskal. velke plus ma za zobrazenie reality, aj ked v niektorych pripadov trocha pritiahnutej za vlasy ale aj tak. v tomto su severania totalni krali! nik nevie preniest obycajny zivot tak dobre a tak pritazlivo ako oni. a tento film rozhodne nie je vynimkou. tiez som bol zvedavy ako tam zakomponuju ten williamsov song a hodil sa tam viac nez cokolvek, moc ho nemusim, ale po filme som si ho hned pustil znova :)

Rána v srdci (2004)

nizke hodnotenie nedavam pretoze by to bol nechutny alebo odporny film, prave naopak. film nie je dostatocne uchylny ani filozoficky, ani nie je sondou do sveta loserov z najslabsich vrstiev, proste v sebe nema nic. hodina a pol totalnej nudy. toto vazne nevyslo.

Světová válka Z (2013)

Sklamanie roka. Kto cital knizku vie, ze sa z nej dalo neskutocne cerpat a co sa nam dostalo? Obycajny nicim vynimocny zombie film s neskutocne tupymi a nelogickymi scenami. Mozete si povedat, ok, ale ten trailer vyzeral fakt epicky, comu davam za pravdu. Bohuzial, ak ste videli trailer, tak ste videli vsetky lepsie akcne sceny, nicoho lepsieho sa vam uz nedostane. Cital som tu, ze z filmu bolo vystrihnutych kopa scen, pretoze producenti chceli skor letny blockbuster. Dufam teda, ze sa objavia aspon na dvd a zachrania reputaciu.

Elysium (2013)

Toto bolo co? po vynikajucom District 9 som cakal nieco podobneho razenia, ale dostalo sa mi priemerneho hollywood sci-fi. Napad bol vynikajuci, ale scenar otrasny. Klise nad klise. Reziser mal ostat nezavisly a natocit nieco za sice menej penazi, ale viac svojho.

Muzika (2007)

Film sa rozbieha velmi dobre, bohuzial s tym ako sa zacne rozvijat dej a oddalovat od predlohy, tak zacne klesat na kvalite. Koniec uz len tak vysumi do prazdna. Zahrate je to ale dobre a tiez je tam kopa vtipnych momentov, takze sa donho oplati ist. Na slovensku tvorbu nadpriemer.

Cloclo (2012)

Vynikajuci biograficky film o cloveku, ktory v nasich koncinach asi moc znami nie je(mna by tento film ani nenapadlo hladat, ak by o nom nepadla zmienka na konci titulkov filmu Rust and Bone, za co dakujem). Filmu nie je co vytknut, bavil cely cas, mozno az na trocha dlhsiu stopaz, ale to je pri takychto filmoch typicke a isto lepsie ako vynechanie dolezitych casti. V kazdom pripade je tento film presne to, co som ocakaval od Gainsbourga.

Synové Norska (2011)

nie moc dobre zvladnuty mix medzi komediou a dramou, ktory rozhodne nie je o punku , ale hlavne o vztahu otec-syn a vyposriadavani sa po rodinnej tragedii. rottenov stek povazujem za hodne zbytocny. inac ale prijemny film, ktory ma navyse kratku stopaz, takze ujde ako voda.

Insidious (2010)

prva polka velmi slusny horror, potom to uz je na smiech. co je skoda, lebo rozbeh to malo viac nez slusny.