• Romantický

Noční jízda (2013)

Herectví Tomáš Hardyho je dokonalé. V této poloze jsem ho poznávala, tady byl můj britský herec č 1.Jako akční hrdina amerických filmů si moje srdce nezískal, nicméně právě ty přiblížily jeho herecké umění širšímu publiku.

Dehet a peří (2014)

Civilní snímek, méné překvapivý než Prázdniny u moře, nicméně o to více rezonující s naší realitou. Vynucený prodej? Společenské znemožnění se a odsudek okolí? Vyloučení z týmu? Máme to také tak? A umíme i odpouštět?

Xenia (2014)

Můj čtvrtý film na MFFKV 2014 a zatím pro mě jednoznačně nejlepší. Člověk má tendenci řecké filmy lehce podceňovat, ale už podruhé jsem byla vyvedena z omylu, a to velmi důrazně. Je to typ filmu, kde se můžete bát, smát i plakat. Když odcházíte z kina, necítíte bolest a nevyhnutelnost osudu (viz. 2 včerejší filmy Nepochopená a Křížová cesta). Odcházíte s nadějí.

Dvojník (2013)

Pro mě zklamání. Ale Jmenuji se Oliver Tate mě taky nepřesvědčil, takže co jsem čekala... Výkon hlavního představitele výborný, atmosféra skvěle stupňovaná, celek nepřesvědčil.

Zavolejte porodní sestřičky (2012) (seriál)

Mé večery v poslední době zpříjemňují britské seriály. U Call the Midwife se pravidelně dojímám. Coby dvojnásobná matka a v horizontu deseti let potencionální babička na to mám neoddiskutovatelné právo...

Venuše v kožichu (2013)

Film pro milovníky divadla. Jednoznačně. Výborné, oba hlavní představitelé předváděli herecký koncert. Nicméně škoda, že na dnešním promítání na Febiofestu ve 14.15 můj zázitek rušilo hlasité chrápání jednoho z přitomných diváků. Že by vydatný oběd? Film sám rozhodně nikoho uspat nemohl!

Zloděj dětí (1992)

Přiznávám, dávám přednost novým filmům. Ale některé filmy prostě nestárnou. Dnes jsem měla možnost porovnat tento snímek Gianniho Amelia z devadesátých let s jeho nejnovějším snímkem. Nicméně Zloděj dětí u mě zvítězil. Italská realita v přímém přenosu. Poprvé jsem byla v Itálii v roce 1991, byl to pro mě v té době vrchol mých cestovatelských snů. Zloděj dětí vznikl o rok později a je to zcela jiná Itálie, než jsem v té době vnímala....

Broadchurch (2013) (seriál)

Když sleduju britskou tv produkci, říkám si, kdo to umí líp?! Moje dcera miluje vše britské a já ji zcela chápu. Bude to asi dědičné.

Klidný chaos (2008)

Nanni Moretti má mnoho poloh a ve všech je maximálně přesvědčivý. Velmi lidský příběh, podmanivá hudba.