Rychle a zběsile 7 (2015)

Ako fanúšik série Rýchlo a zbesilo som šiel do kín so zmiešanými pocitmi. Na jednej strane to, že nás opustil Paul, a vedomie že je to jeho posledný film, mi naháňalo zimomriavky. Na druhej strane nazvem to preháňajúci trend série ma na premiéru moc nelákal. Vyskúšal som. Napriek trendu a pri privretí oboch očí (guľometná karosa a výsadok áut) to bol dobrý film a zároveň dôstojná rozlúčka s Paulom. Obsadenie super, réžia super, použitie priestorov a prvkov z prvých skutočne racingových dielov mi vyčarilo úsmev a slzu nostalgie. Film s poradovým číslom sedem zaraďujem medzi tie umiernenejšie a môžem s pokojom vyhlásiť, že tých pár éčiek za lístok do kina neboli vyhodené peniaze. Thank you Paul and goodbye :(

Rocky Balboa (2006)

Keďže som veľkým fanúšikom Rockyho filmov (keď som bol mladší, pozeral som to stále dookola), Rocky Balboa pre mňa vôbec nestráca drive. Áno, sú tam otrepané frázy a tempo filmu je stále rovnaké - nejaký ten úvod do Rockyho života, osobné problémy, následne presviedčanie aby šiel znova bojovať, tréning, a nakoniec záverečný fight. Ale čo na tom? Napriek Slyovej šesťdesiatke, má hlavný predstaviteľ stále silu, vo filme vystupujú obľúbené postavy, a v roku 2006 som si myslel, že to bude bodka za Rockyho kariérou. Sentiment? Hell yeah. Nie je to film na oscara, ale patrí k mojim obľúbeným. Fight! ***** P.S. Už sa nemôžem dočkať Creeda :)

Kmotr (1972)

Tomuto filmu niet čo vytknúť. Silná atmosféra, príbeh, výkony v podaní Branda a Pacina, nadčasové vizuálne efekty (strieľanie, zranenia...). Film, ktorý má u mňa spolu s dvoma pokračovaniami vyhradené miesto na poličke tých najobľúbenejších. 90%