Kid (1921)

Ikdyž beze slov, je tímto filmem řečeno vše.

Rocky Balboa (2006) odpad!

Doufám, že už další Rocky nebude.

Casino Royale (2006)

Myslel jsem si, že po P. Brosnanovi, který se mi v předešlých bondovkách líbil, nastupucící D. Craig jím nastavenou laťku nepžekoná. A ouha, byl jsem velmi překvapen s jak se s rolí popral. Ve filmu jsem neměl ani chvilku hluché místo a můžu říct, že je to film, na který se mohu dívat častěji.

Bourneovo ultimátum (2007)

Skvělé završení trilogie o agentovi J. Bournovi. Opět výtečný Matt Damon. Neplatí zde pravidlo, že další natočené pokračování již nemá co divákovi nabídnout. Omyl. Ani u jednoho z dílů jsem se nenudil a navíc tento poslední díl byl „vylepšen“ záběry technikou handycam, které dali dílu ještě větší autentičnost.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Je pravdou, ,že tento seriál byl natočen zřejmě na „objednávku“ a je tendenčně zaměřen na svou dobu. Ale je nutno si uvědomit, že každý z 30 případů se skutečně stal. Dále pro tento seriál mluví dobré herecké obsazení, ikdyž i zde je potřeba si uvědomit, že v éře soudruhů už musela být velká odvaha odmítnout účast na natáčení.

Kulový blesk (1978)

Výborná komedie natočená ve stylu divadla největšího Čecha Járy Cimrmana. Vtipné dialogy, žádné hluché místo. Jsem přesvědčen, že filmové hlášky v tomto díle nikdy nezapadnou a budou si je vypravovat ještě děti našich dětí. Tedy doufám. … mistře, vy zase zlobíte…

Kladivo na čarodějnice (1969)

Až z mrazivou dokonalostí v tomto filmu nestor českého filmu Otakar Vávra popsal jedno z kontroverzních děl středověku Malleus maleficium, čili kladivo na čarodějnice. Větší autentičnost dodává filmu jeho černobílé provedení a myslím, že v barevné verzi by to nebylo jaksi ono. Výborné herecké obsazení a výkony, výborná kamera, výprava.