Minority Report (2002)

Výborné. Jak jsem již několikrát uvedl, sci-fi nepatří mezi můj šálek kávy, ale tento film je jednou z mála světlých vyjímek. Pro mě. Navíc umocněno Panem režisérem.

Jurský park (1993)

Vynikající dílo, především svými efekty. Dokonale mě připoutalo do židle a vtálo do děje, kde jsem si představoval, jak to asi vypadalo na matičce Zemi v té době.

Válka světů (2005)

Nic moc. Když si vzpomenu, jak seriál vycházel jako komiks na pokračování v časopisu Ohníček, tak jsem to hltal ostošest a netrpělivě čekal až mi rodiče přinesou nové číslo.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Kdyby ve filmu neúčinkovali hlavní protagonisté, kteří se vlastně tímto filmem dali dohromady, obávám se, že by sklouzl do laciných béčkových snímků.

Doba ledová (2002)

Dobře zvládnutý film. Nepostrádá vtip a originalitu. Osobně mým hrdinou je jasně veverka se svým žaludem.

Pátý element (1997)

Koukatelné dílko, Ikdyž nejsem fanouškem sci fi.

Armageddon (1998)

Solidní, ikdyž jako tradičně amerikanizovaný film. Obecně se dá ale říct, že klidně bych jej mohl ještě párkrát shlédnout

Odsouzeni k boji (2007)

Působivý film, který dokumentuje to, jak to asi chodí v Íráku. Je vidět, jak pár ( zde jeden ) fanatiků dokáží doslova "vybláznit" dav. Na straně druhé dilema místních civilistů. Pokud o bombě, o které ví řeknou Američanům, povstalci je zabijí. Když ne, tak je zabijí Američané, což se také stalo. Také je zde vidět, co dokáže až absurdní fanatismus ve jménu boha, kterého vyznávám. Myslím si, že toto je začarovaný kruh, ze kterého se hodně dlouho bude složitě dostávat. Naše generace se toho asi už nedožije. Jinak vše je shrnuto ve větě, kterou pronesl jeden z atentátníků. " Až odejdou Američané, zůstane tady někdo horší než byl Saddám".

Quantum of Solace (2008)

Po Casinu jednoznačně propadák. Poprvé se autoři snažili natočit Bonda 2 a to se jim opravdu nepodařilo. Pokud někdo neviděl předešlý díl, tak se v postavách mohl lehce ztrácet. Dějově mi to připadalo hodně podobné jako Amerika s Martinem Dejdarem. Prostě film, na který, oproti Casinu se dívat několikrát nebudu.

Ve znamení Merkura (1978) (seriál)

Seriál natočený podle skutečných příběhů, které se odehráli na státní hranici při službě příslušníků celní správy. Každý jednotlivý díl byl věnován samostatnému případu, včetně jeho konečného vyřešení. Seriál byl sice natočen v období socialismu, ale poměrně věrně popisuje službu celníků na stání hranici ( vím ze své praxe ).