Avatar (2009)

Avatar je film, na který budete dlouho vzpomínat. Závěrečné eso v rukávu roku 2009. Must-see film i pro ty, kteří sci-fi neholdují, protože tady o příběh až tak nejde. Ani jednu z těch 162 minut se nebudete nudit, ba co víc, budete požadovat nášup. Co nejdelší a co nejdřív, klidně i dokument o pandorské fauně, jen abyste se mohli na chvíli vrátit do toho kouzelného světa.

Souboj Titánů (1981)

Psal se rok 1996, viděl jsem poprvé Souboj Titánů a žral jsem to. Za těch 14 let se můj vztah k tomuto filmu nezměnil ani o kousíček.

Harry Brown (2009)

Do dne, kdy jsem viděl Harryho Browna, byl pro mě Michael Caine jenom Alfred z Batmana nebo zhulený děda z Potomků lidí. Představte si důchodce, bývalého mariňáka, který si prostě žije svůj život. Nadává na mládež, která dělá větší a větší bordel. Chodí do nemocnice za manželkou, která je v komatu. Občas si zahraje šachy se svým nejlepším kamarádem. Nad problémy svého okolí ovšem přivírá oči. Pak ale jeho život začne nabírat na obrátkách - manželka zemře; přítel se před ním rozpláče, protože už nezvládá útoky teenagerů, které nabývají na intenzitě. Pomyslným vrcholem všeho je smrt jeho pravidelného šachového protihráče. V ten moment Harry nemá co ztratit a tak bere zbraň do ruky a jde se mstít a vůbec vrátit do ulic pořádek. Na závěr bych jenom rád dodal, že ůvodní scéna je boží - ne tak svým obsahem jako spíše zpracováním.

Sherlock Holmes (2009)

Zatím jediný film roku 2010, který mě donutil jít do kina opakovaně.