Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Epizoda 4 je začátek...Poprvé jsem si ji půjčil asi v 9 letech ve videopůjčovně a po shlédnutí jsem rychle pelášil zpátky pro další dva díly.Celé odpoledne jsem se díval na televizi a pak mě bolela hlava.Ale zůstal ve mě nádherný zážitek z té nejkrásnější pohádky jakou jsem kdy viděl. Ať vás síla provází....

Osvícení (1980)

Tenhle film jsem měl naštěstí možnost vidět v původním znění,takže jsem nepřišel o Jackův šílený hlásek což je jenom dobře.Myslím že dabing by i s Aloisem Švehlíkem prostě nebyl "in".Poprvé jsem Osvícení viděl večer a pak mi místo abych usnul před očima nabíhal obraz krvavé lázně,která postupně zaplavovala hlavní halu.Myslím že nebudu přehánět,když zařadím Shining mezi Top 5 hororových filmů všech dob. P.S: Nechápu,jak mohl v roce 1981 proplout Oscar mezi Jackovými prsty!

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Knižní předlohu jsem nečetl,film jsme viděl teprve nedávno(já vím,je to neodpustitelné)ale ten zážitek,který mi duo Forman+Nicholson připravilo byl nepopsatelný.Normální člověk McMurphymu i přes jeho škraloupi prostě musel držet palce a konec je jedním z nejsilnějších završení jaké jsem kdy viděl.Vrchní sestra byla skutečně ztělesněním "ďábla v lidské kůži".Místo povinné školní četby bych na střední škole zavedl povinné školní promítání tohoto filmu

Barbar Conan (1982)

První velká Arnoldova hollywoodská role dopadla vcelku dobře.Alespoň pokud nejste příliš nároční na příběh a máte rádi J.E.Jonese a Maxe von Sydowa.