Temná hvězda (1974)

Tak tenhle film musel bejt ulítlej už tehdy. Po jedné hvězdě za atmosféru a originalitu a další dvě za konec.

Cliffhanger (1993)

Mám rád, když ve filmu všechno sedí. To se tady příliš nepovedlo. Že jsme chtěli původně unést letadlo? Nevadí, minomet a brýle pro noční vidění samozřejmě máme s sebou... A tím to jen začíná. Na druhé straně, nádherná scenerie a hutná akce dá občas zapomenout i těm největším přešlapům a dohromady je z toho těsný (velmi těsný) nadprůměr.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Eh, prostě ne. Evelyn prostě není ta stará známá Evelyn, akce není ta stará známá akce a tak bych mohl pokračovat s vtipem, logikou, nápady atd atd... Hlášky a patos, které v jedničce tak skvěle doplňovaly příběh, tady přerůstají v obludu, za níž se ztrácí i ten náznak zápletky, kterou si hodinu po filmu už ani nepamatuju.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Toho Tarzana si mohli odpustit, ale jinak bezpochyby důstojné pokračování série, hodné jednadvacátého století. Možná opravdu mohli trošku víc cestovat po světě, ale už to jsou koneckonců všechno důchodci :) Původně jsem si ještě chtěl stěžovat na digitální efekty, které mi v Jonesovi prostě nesedí, ale finále bylo prostě cool :)

13: hra smrti (2006)

Nevinný (a lehce divně vypadající) začátek s předvídatelným vývojem, který se nakonec zvrtne mnohem víc, než byste čekali. Psychedelický zážitek desetiletí.

Jen trošku štěstí (2006)

Moc jsem nečekal, ale nakonec se z toho vyklubala celkem příjemná komedie. Dokonce i slečna LL byla snesitelná, místy dokonce fajn :) A ještě nesmím zapomenout pohodovou muziku kapely Mcfly, která si zahrála sama sebe.