G. I. Joe (2009)

Tento kousek je klasický "velkofilm" v americkém stylu. Velkolepé efekty, mnoho soubojů pod mořskou hladinou, na zemi i ve vzduchu, moderní vychytávky blízké budoucnosti - v kině působivé na telce to asi moc nevynikne, a dobrý český dabing. Celkově mi to přišlo dosti dlouhé, tedy v tom smyslu, aby se děj dostal do od páté minuty očekávaného konce.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Animovaná zábava s mamutem v čele tentokrát s číslovkou tři si udržela vysokou laťku, což se od většiny trojek neočekává. Ačkoliv nápad s podzemní říší není příliš realný, vezmeme-li v úvahu smečku tvořenou dvěma mamuty, tygrem, lenochodem a dvěma sourozeneckými hlodavci a navíc v kreslené pohádce, pak to zas až tak nevadí. Možnost shlédnout film také ve 3D musím jen ocenit. Jediné co mi i v tomto pokračování vadí je opětovný neúspěch veverky, které je možná místy úsměvné, ovšem ze smíchu kina si dítě může odnést akorát ponaučení, že smát se neštěstí druhých je správné.:(

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Ač už v televizi běží 12 série, jsou jednotlivé díly stále originální a kvalita seriálu vysoká. Tom Barnaby i jeho tři seržanti jsou sehraná dvojka, přičemž Gavin, Dan i Ben jsou dosti povahově odlišní. Barneby není žádný fešák ani přechytřelec, ale stárnoucí sympaťák se skvělými dedukčními schopnostmi. A seržanti nepůsobí jako "přicmrndávači" hlavního komisaře/inspektora, jak tomu u různých detektivek na našich obrazovkách jsme zvyklí. Atmosféru dokresluje šef inspektorova stále trpělivá žena a dcera. Nesmím také zapomenout na dobrého patologa Bullarda, trošku strašidelnou úvodní znělku:) a náš vynikající dabing. Takže závěrem mohu zhodnotit, že se jedná o vynikající detektivní seriál, který je u mě téměř na stejné úrovni oblíbenosti jako absolutní jednička Hercule Poirot.