Země policajtů (1997)

Tohle je živoucí důkaz, že Sly umí hrát. Všem co se posmívají jeho herectví, jakoliv je v některých dílech rockyho a pokračování ramba prkenný, doporučuji shlédnout tento film. Bez problému přehrává obě herecké veličiny v podání Harveyho Keitela i Roberta De Nira, u kterého to, ale v tomto případě není žádné překvapení, jelikož stráví na plátně sotva 5 minut. Je neskutečně přirozený a civilní v roli mírně zaostalého šerifa a má úplně parádní pivas. Ač přes vellikou základnu herců, opravdu hvězdné obzazení, to není žádný blockbuster. Je to téměř komorní film, odvykládán pěkně pomalu a s rozvahou. Plus vynikající finále. Normálně bych dal tři, ale Stallone je můj oblíbenec.

Tango a Cash (1989)

Film to není až tak úplně špatný. Stallone i Russel se do rolí hodí, skvěle se špičkují. Objevují se zde některé dokonalé hlášky, ale když dojde k akci máme tu kámen úrazu. Hlavně závěrečných zhruba asi 20 minut sráží film nejméně o jednu hvězdičku.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Přílišná poetika, přílišná citovost, přílišná akademičnost a hlavně přílišná délka. Možná jsem na takovýto druh filmu nebyl přiraven. Možná jsem na něj zrovna neměl náladu. Je zvláštní, jak je hranice mezi krásou a nudou malá. Velmi rozporuplné hodnocení má film Seznamte se Joe Black.

Pátý element (1997)

Tak na první pohled se to může zdát jako naprosto přeplácáná blbost, plná přehrávání, různých prapodivných obleků, barevnosti a velice jednoduchého příběhu(alespoň na sci-fi). Ale já sem si to zkrátka užil. Ať už třeba Bruce Willise, který snad ani neumí bejt špatný a tady je výborný, a nebo pro mě naprosto nezapomunetelné scény. A tím myslím především naháněčku v létajících autech po Manhatannu a taky přenádhernou scénu z opery s prostřihy na Milu, jak dává nakládačku záporákům. Když už sem jí zmínil, tak toto je jeden z mála fimů, kdy jí můžu. Většinou je strašná, ale tady vypadá fakt dobře a navíc jí ta role i sedne. Hlavně se na tom nedalo nic zkazit. A ten její jazyk ...Velký bada bum přímo do taxíku... Teď záporák. Gary Oldman sice není tak dobrý jako vtřeba v Leonovi, ale to je dáno tím, že tu zkrátka není tolik důležitý(hlavní záporák je přece jen zlo), nemá tolik scén, tudíž má míň možností se ukázat. Ale když předvádí zbraně tak je neodolatelný. Pět hvězd i přes Tuckera.