Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

Satan

Krásný film s originálním námětem a excelentním Hopkinsem. Výkon Pitta mi přijde dost nevyvážený. Role Smrtky je určitě jedna z těch těžších a Pitt zvládnul minimálně tu humornou stránku. Dalším kazem je přepálená stopáž, chtělo by to zkrátit, tak o půl hodiny hlavně ten začátek a některé "firemní" věci. Závěr jsem také horkotěžko překousával, ale jinak se mi to velmi líbilo. Nádherná hudba a elegantní snímek se vším všudy a se zatraceně rozvláčným tempem, který nemusí sedět každému. [Přesná stopáž: 180 min] ()

Fiftis

V preklade: Zoznámte sa, Jožo Čierny. Ničím zaujímavé možno tak Pitt verzus auto, kde evidentne vyhralo auto. ...Ja som tomu filmu veril ... A rovnako som si hovoril: Hrá tam Brad Pitt, ten skvelý herec, ktorý ma ešte nesklamal. Celý nápad sa mi páčil ... Zdalo sa mi, že nie je možné, aby ten film bol nudný ako všetci tvrdili. Ale nie ... Ono to možné je. Film sa vliekol, Anthony Hopkins sa vliekol takisto. Celý film bol otravne dlhý a nezmyselne nudný. Škoda. Väčšina komentujúcich to už tu vyslovila, takže iba ich slová potvrdzujem. Tento film by nemal zlú myšlienku a tému, mohol by aj celkom dobre baviť, keby mal kratšiu stopáž, určite minimálne o hodinu by mohol byť kratšie a keď sa začne konečne niečo diať, skĺzne to opäť do nudy a bezfarebných dialógov, takže čakáte, kedy z toho takpovediac niečo "vylezie". ()

MM_Ramone

Prvotriedne herecké obsadenie. Charizmatický muž Anthony Hopkins. Neodolateľný fešák Brad Pitt. Krásna Claire Forlani. Zaujímavá žánrová kombinácia. Romantická fantasy-mysteriózna dráma o smrti. Vysoký rozpočet (90 miliónov amerických dolárov). Striktne profesionálna technická podpora (scenár, kamera, zvuk, strih). Hudobné podklady zverené do rúk majstra filmovej hudby Thomasa Newmana. Overený, skúsený režisér (Martin Brest). A predsa sa mi tento snímok nepáči. Vždy sa pri ňom ťažko nudím a premáhajú ma driemoty. "Zoznámte sa, Joe Black". Velice ma teší Joe, len škoda, že si pre mňa taký desne nudný. *** ()

Kaka

Povedený kousek plný lásky, silné romantiky i příjemného pocitu intimity a osobní zkušenosti. Hopkins je strhující, Pitt pouze průměrný, avšak to nebylo nic neočekávatelného. Děj je nápaditě zpracovaný a především téma je zajímavé a neotřelé. Něco takového tu tuším ještě nebylo a Brest si s neprobádanými vodami poradil nadmíru dobře. Délka nevadí a po skončení nelze nemít příjemný pocit u srdce z kvalitně (v rámci sledování filmu) investovaných tří hodin. Je však nutné už dopředu akceptovat jistá pravidla noblesnosti, pomalého tempa a velkých emocí. Jen tak je zde šance, že se snímek o lásce a smrti bude líbit a zanechá tu správnou odezvu. ()

Anderton

Taký mainstreamový priemer, ktorý sa snaží nás presvedčiť, že je niečím viac. Pitt je tu pomerne dosť drevený, čo je prekvapenie, pretože sa vtedy nachádzal na vrchole svojej kariéry a všetci boli z neho paf ako z nového supertalentu. Jediný Hopkins sa snaží dodať svojej postave hĺbku, ide mu to ale iba podľa možností scenára. Najlepšia smrť je Jessica Lange v All that Jazz. Neskutočná dĺžka bráni opätovnému zhliadnutiu. ()

• Film měl v kinech nezvykle vysokou návštěvnost, protože šlo o jeden z prvních filmů, ke kterým byla v kině připojena upoutávka na film Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999). Spousta fanoušků Star Wars si koupila lístek jen proto, aby viděla zmíněný trailer. (don corleone)
  • Eli Roth na natáčení působil jako takzvaný „stand-in“ (jde o osobu, kterou si filmaři postaví místo herce na značku, aby si správně připravili scénu). Roth byl členem štábu požádán, aby při chůzi trošku poskakoval, aby vypadal "vyšší" (protože byl menší než herec, kterého zastupoval). Režisér Martin Brest šel zrovna kolem, viděl Rotha podivně poskakovat, označil ho za nepoužitelného pro stand-ina a nechal ho okamžitě vyhodit (aniž by věděl, že jen dělal to, co mu bylo řečeno). Roth byl později – zřejmě v rámci kompenzace za toto nedorozumění – najat jako produkční asistent, ale před Brestem to štáb držel v tajnosti, aby nebyly další potíže. (CrypzzXD)

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster