Trigun (1998) (seriál)

Moje anime srdcovka, nemůžu jinak, zůstane to tak asi na pořád. Tenhle seriál mi podstatným způsobem vlastně změnil život :-).

Kung Fu Panda (2008)

Do kina sem šla na doporučení kamarádu, jakej je to skvělej film, ano, když sem odcházela z kina tak sem si říkala že to bylo celkem fajn. Když se na to dívam s odstupem času, tak v tom filmu nevidiím ani nejaký to moralní ponaučení, kterýho se dočkáme i v jiných animácich, ve filmu kde se chce vyžraná panda stát kung fu bojovníkem bych určite neco takovýho čekala, tady sem se dočkala akorad nečeho ve stylu "žerte, buďte tlustí, diť je to jedno. Sportovat a trénovat se nemusí, ono to nejak dopadne". Když opomenu dabéry, ze kterých sem stejně nic neměla kvůli českymu dabingu, tak me v paměti utkvěly snad jen tři dobrý scény, chvat s malíčkem a scéna ve vězení, nebo boj o jídlo. Zkratka pro mě jeden ze slabších animaků, ikdyz uznavam, po animační stránce mě to docela příjemně překvapilo.

Šinseiki Evangelion (1995) (seriál)

Zkouknuto kdysi dávno na videokazetách, jaj dopadá na mě nějak nostalgie :-). Koukala jsem na něj po nocích, krásně to umocňovalo atmosféru. Pro některý to možná bude přehánění, ale tenhle seriál má v mým srdci zvláštní místo, stejně tak, jako třeba Trigun, Hellsing a Cowboy Bebop. U Evangelionu se ve mě mísily pocity štěstí i totální beznaděje, nakonec vyhrál ten lepší pocit. Rozhodně je to jeden z nejlepších počinů celé anime tvorby. No a nesmím opomenout naprosto skvělý akční scény! :-)

Červený trpaslík (1988) (seriál)

To je skoro až neskutečný, jakej úspěch může mít taková strašná banda blbů a ztroskotanců jako je posadka Červenýho trpaslika :), i přesto se mi vryli do paměti takovým způsobem že by mě opravdu něco chybělo kdyby je někdo dostal z mé hlavy pryč. Snad jedinej seriál na kterej by měli tvůrci mít zbroják kvůli obrovskýmu množství fakt vypečených hlášek. Pro mě naprostá jednička mezi hranýma seriálama kterou ze svýho místa jen tak něco nevytlačí!

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Lucas je otcem nejlepší ságy která kdy byla natočená a tohle je její nejlepší díl. Dlouho jsem přemýšlela co vlastně napsat, ale tyhle slova to pro mě vystihujou asi nejlíp. Jěště jednou díky, pane Lucasi. May the Force be with you. :-)

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Geniální film, od geniálního režiséra. Tohle bylo moje první sci-fi který jsem viděla, melodie která tam mimozemšťanům hraje se mi z mysli asi nevytratí nikdy. Pro mně určitě kultovní snímek.