Sám doma (1990)

Nejoblíbenější americký film, který mohu vidět každé Vánoce (a vlastně i kdykoli jindy) a pokaždé se hodně nasměju. Malý Macaulay Culkin spolu s pokračováním ve své životní roli. Parádní scénka: http://www.youtube.com/watch?v=u486WgiNQ7I jen v cz vyzní ještě lépe.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Best seriál #1 - - - Pro mně nemá konkurenci. Což svědčí i to, že dosáhl neuvěřitelných 10ti řad! a stal se tak nejdelším sci-fi seriálem co byl kdy vysílán. Mohu se na něho dívat dokola, přes týden na naší televizní stanici, o víkendech na české kabelové televizi. Richard Dean Anderson se své role Jacka O'Neilla shostil skvěle. Jeho vtipné poznámky dodávají seriálu šťávu a příjemné odlehčení. Zpočátku byli díly a řady lepší, bylo tam hodně Goa'uldů střídano s poznáváním jiných kultur na různých planetách. Postupně to mělo podle mně klesající hodnotu, což ale vždy nějak oživili. Odchod "Daniela" a příchod "Jonase" a v zápěti jejich prohození. Nebo odchod Jacka O'Neilla, Goa'uldů a příchod nového nepřítele Ori. Jednotlivé série nebudu hodnotit. V každé je několik skvělých a několik slabších dílů. Tal shaka mel (hodnocení za 1. - 10. sérii - konec)