Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Pro me nejlepsi ze serialu z prostredi SG, skvele obsazeni a dobra zapletka. Bohuzel od ctvrte serie zacina serial pokulhavat :-( a nepomaha tomu ani navrat "legend" z SG 1. Vyvrcholeni mohlo dopadnout taky epicteji, zaslouzilo by si to aspon trojdil. (doporucuji videt serial v puvodnim zneni, Zelenkovi vylevy v cestine jsou super)

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Trochu neco jineho nez na co je clovek zvykly z predchozich dvou serialu. Vice psychologie a mene vtipu. Dily na sebe navazuji vice nez bylo zvykem. Scenaristicky pokus o kombinaci Star Trek: Voyager a Battlestar Galactici, ktery mozna bohuzel, skoncil neukonceny po dvou serii. Velkou zmenou je, ze jiz neni jeden hlavni team + vedouci zaklady, ale mnohem vetsi skupina lidi. Moznost navstev Zeme dodava serialu novou rovinu a slouzi hlavne k dopredstaveni hlavnich hrdinu a jejich soukromeho zivota. Mozna vadi nepritomnost hlavnich zaporaku, kdy se jedna jen o boj o preziti na nezname vesmirne lodi. Na muj vkus az moc "kecaci" a malo akce. Celkove mistnich 71% odpovida.

Prometheus (2012)

Tak tady se neco hodne nepovedlo. Tohle ma byt prequel k Vetrelci? Ridley mel by sis pustit Vetrelce, abys sis vzpomel o co by melo v tomto filmu jit. Cekal jsem nejake vysvetleni, kde proc a jak a nedostal jsem nic jen mnoho dalsich otazek. Bohuzel ani jako samostatny film to nefunguje. Scotte asi senilnis jako Spielberg a jeho Valecny kun. PS: Charlize Theron by se mela naucit behat i jinak nez jen rovne a Noomi Rapace vydrzi vse :-)

451° Fahrenheita (1966)

Dobre zpracovane, jednoduche, zadne monstrozni efekty. Pribeh trochu jiny nez v knize, coz nekdy zamrzi...urcite veci vyzni jinak nez zamyslel autor. PS: Tesil jsem se na ohare a on nikde.

Za borovicovým hájem (2012)

Cekal jsem variaci na Drive, ale dostal jsem neco uplne jineho...a je to mozna dobre...SPOILER: tri pribehy, dva otcove (zlodejicek z donuceni a policajt) a nasledne pribeh jejich deti. Uzasna navaznost prvni a druhe casti, pribeh o detech, takovy nijaky, Gosling hraje suprove, pravda moc nemusi mluvit, staci videt jeho vyraz :-) Bradley je dobre slizky a podrazacky a preci je v nem trochu dobra...deti jsou neprijemne a jeden vypada jako ultra gay a druhy jako totalni spratek :-) Konecna pointa necekana. Celkem 80%

Mrtví a neklidní (2013)

Pohadkovy horor? :-) dalo by se rict...zombiek, ktery jeste trochu mysli a zamiluje se "na prvni pohled" do nadherne lidske bytosti. Kdyz nebude clovek premyslet o urcitych nelogicnosti, tak hodne mily a morbidne vtipny film.

Mocný vládce Oz (2013)

Mega barevna nuda, ze zacatku hezka Mila Kunis ;-) nevyrazna Rachel Weisz a usmevava, divne hrajici Michelle Williams...snaha o prequel, ktery moc nevysel...65%

Pí a jeho život (2012)

Působivé, vizuálně skvěle zvládnutné a nabité emocemi, ale na konci prostě zůstane hořká pachuť...

Příběh mého syna (2012)

Neskutecny film, kazdy zaber je nadherny obraz doplneny prekrasnou hudbou, ac film hraje na city nekdy az presprilis, nejak mi to nevadilo, proste to tam patri. City srsi na vsechny strany a clovek kouka s otevrenou pusou. Proste skutecny obraz lasky, kterou na zacatku vychutnavame plnymi dousky a po par letech jsou to jen prazdna slova. Chvilku se smejete a za chvili si utirate slzy. Prostrihy minulost vs. pritomnost jsou s obdivem zakomponovane, tak ze se clovek neztrati. Neco tak nezapomenutelneho jsem dlouho nevidel. PS: Penelope je uzasna jak dvacetileta, tak petactyricetileta (sakra jak vlastne vyvada veskutecnosti ;-) ) Saadet Aksoy je strasne moc podobna Olivii Wilde.