poster

Hvězdná brána: Atlantida (TV seriál)

 • Kanada

  Stargate: Atlantis

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Kanada / USA, 2004, 100x45 min

Hrají:

Joe Flanigan, Rachel Luttrell, David Hewlett, Jason Momoa, Torri Higginson, Paul McGillion, David Nykl, Chuck Campbell, Jewel Staite, Kavan Smith, Robert Picardo, Amanda Tapping, Rainbow Francks, Mitch Pileggi, Christopher Heyerdahl, James Lafazanos, Connor Trinneer, Blake Stadel, Richard Dean Anderson, Sam Charles, Dean Marshall, Chris Gauthier, Michael Boisvert, Reece Thompson, Pascale Hutton, Beau Bridges, Robert Davi, Richard Kind, Leonor Varela, Erin Chambers, David Ogden Stiers, Don S. Davis, Robert Patrick, Michael Shanks, Danny Trejo, Christopher Judge, Leela Savasta, Jodelle Ferland, Michael Beach, Dominic Zamprogna, Michelle Morgan, Tammy Hui, Aaron Abrams, Colm Meaney, Colby Johannson, Chiara Zanni, Ona Grauer, Frank Collison, Brandy Ledford, Alan Ruck, Kyla Wise, Holly Elissa, Lisa Marie Caruk, Alexis Kellum-Creer, Matthew Harrison, Niall Matter, Jonathon Young, Richard Kahan, Christina Cox, Heather Doerksen, Jaime Ray Newman, Conan Graham, Paul Anthony, Jill Wagner, Panou, Jessica Amlee, Ryan Robbins, Dan Payne, Cory Monteith, Caroline Cave, Kari Wuhrer, Kate Hewlett, Kaaren de Zilva, Lauro Chartrand, David Orth, Kimberley Warnat, Gildart Jackson, Janina Gavankar, Meredith McGeachie, Julia Benson, Daniella Alonso, Ross Hull, Dawn Olivieri, Joel Goldsmith, Chelan Simmons, Sean Rogerson, Ari Cohen, Nicole Muñoz, Lara Gilchrist, Ben Cotton, David Richmond-Peck, Agam Darshi, Dan Shea, Daniel Boileau, Martin Jarvis, Mark Dacascos, David Quinlan, David Dayan Fisher, Anne Openshaw, Frank Vincent, Allison Hossack, Kimani Ray Smith, Graham Kosakoski, Allison Graham, Brendan Penny, Emma Lahana, Joris Jarsky, Alan C. Peterson, Woody Jeffreys, David Lovgren, Johann Helf, William MacDonald, Colin Cunningham, Mylène Dinh-Robic, Casey Dubois, Robert Moloney, Ellie Harvie, Kyra Zagorsky, Douglas Chapman, Bill Nye, Lucia Walters, Neil deGrasse Tyson, Mike Dopud, Garwin Sanford, Rob LaBelle, Kevin McNulty, Calum Worthy, Lanette Fugit, Andrew Moxham, Crystal Lowe, Nels Lennarson, Patrick Gallagher, Patrick Sabongui, Reese Alexander, Matthew Del Negro, Adrian Hough, Mike Coleman, Peter Graham-Gaudreau

Komentáře uživatelů k TV seriálu (403)

 • Gemini
  ****

  Mladší sestra SG-1 za to rozhodně pořádně vzala - ale nutno podotknout, že tvůrci už po šesti sezónách SG-1 věděli přesně co a jak dělat, a mohli si taky leccos víc dovolit. Na Atlantidu je radost se dívat nejenom pokud jde o vizuální stránku - vyvážený tým se sympatickými postavami adekvátními žánru a cílové skupině, sem tam něco trošku hlubšího, zajímavé variace už viděného nejenom ve sci-fi žánru, no a samozřejmě David Nykl alias doktor Radek Zelenka a jeho občasné "se na to můžu vys..." a podobné drobnosti:) Byl jsem původně trochu skeptický, a nemůžu říct, že bych si cokoliv z SGA zamiloval, ale budu se opakovat - na řadu věcí byla radost se dívat. Ať už šlo o Colma Meaneyho nebo Roberta Daviho jako Geniiské záporáky, zajímavou postavu Michaela (v jeho prvních výskytech, pak už byl jak padouch z bondovky), nebo lahůdkového veterána Davida Ogdena Stierse, ze kterého nenávist přímo hmatatelně čišela. Sluší se vzpomenout i zajímavý vztah Sheparda s Toddem, ale co se lidskosti a těžkých rozhodnutí týká, jednoznačně vítězí doktorka Weirová (její poslední záběr - myslím skutečně poslední, ten s bránou, je nezapomenutelný). Byla to víc než slušná jízda a klidně bych ještě pár sezón snesl... možná bychom se pak vyhnuli omylu jménem Barbar Conan s Jasonem Momoou:) Mimochodem na Teal'ca stejně neměl;) Tak nebo tak, poslední epizoda působí navzdory dostatečné době na přípravu trochu odfláknutě, s SG-1 a její Unending se v žádném případě nemůže měřit. Jediné, co ji zachraňuje, je konverzace Carterové s Shepardem. A právě to je pro Atlantis příznačné - není to žádná vizionářská záležitost, jde už prošlapanou cestičkou a v zásadě jde "jen" o výtečně zvládnuté řemeslo. Ale nenechte se mýlit, to není málo. Sedmdesátka by byla při vzpomínce na nemálo okamžiků nefér, takže 80%.(3.1.2014)

 • Djkoma
  ****

  V podstatě spin-off na slavný StarGate SG-1 se povedl. Výborně vybraní herci, kteří své role zvládají s přehledem. Tvůrcům nechybí nadhled i vlastní "smrtelnost" ve smyslu těžkého života seriálu na televizní obrazovce. Propojení s SG1 funguje také velmi dobře a kromě všeho zmíněného a z SG1 převzatého je tu hlavně velké kouzlo Atlantidy samotné...(11.6.2009)

 • Malarkey
  ****

  To sem si řikal, koho to napadlo, udělat takovouhle bokovku celkem populárního sci-fi seriálu Hvězdná brána. To budou točit pouze to, co už jednou v HB bylo, ale není to tak. Seriál je velice dobrý, možná má i lepší efekty než u původní HB, akorát jediný, co se mi opravdu nelíbí, jsou hlavní herci, kde mi obě dvě herečky přijdou krajně nesympatické. Možná je to věc názorů možná je to tak. To netuším, ale hlavní je že se seriál díky popularitě HV brány uchytil a mnoha lidí se stal oblíbenějším což nechápu pač v tomhle seriálu není nikdo charakterově podobný T´ealcovi a nebo O´Neillovi i když to byl nejspíš účel, ale mě osobně to děsně rozčiluje;) (78%)(22.7.2006)

 • T2

  __Stargate Atlantis: 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,248,919 //počet predaných kusov 62,142 ║ __Stargate Atlantis: 3.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $2,299,090 //počet predaných kusov 70,763║ __Stargate Atlantis: 4.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,018,392 //počet predaných kusov 125,614 ║ __Stargate Atlantis: 5.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $5,294,008 //počet predaných kusov 179,473 (18.1.2011)

 • Dever
  *****

  // Production Companies: Acme Shark, MGM Television, Pegasus Productions //(14.6.2011)

 • Faidra
  ****

  Dvě slova: Radek Zelenka.(3.5.2010)

 • M.a.t.t.
  ****

  Mladší braček kultového sci-fi seriálu. Aj napriek odlišným postavám, inému prostrediu a novému nepriateľovi sa v podstate nesie v rovnakom duchu a ešte aj preberá podobné neduhy. Vizuálne ale už začiatku na úrovni a výrazne ubudlo aj menej vydarených dielov. Čo sa však týka toho naj, v cieľovej rovinke Atlantis na SG1 nejakých pár metrov stále stráca. Rozhodne vyváženejší a takmer porovnateľný popcornový zážitok ako Hviezdna brána a slovo popcornový zdôrazňujem, kto čaká niečo viac, zákonite bude sklamaný. A pre mňa v globále aj o niečo zábavnejší. Čo na tom, že tu nehrá O Neill, Sheppard či McKay sú slušnou náhradou.(21.10.2007)

 • TeeAge
  ****

  Nová séria Hviezdnej brány má recht, má dynamiku a sviežosť. Všetko, čo mala pôvodná sága, sa obohatilo novým výtvarným zmýšlaním. Jeden z mála sci-fi seriálov, na ktoré sa viem pozerať.(25.12.2008)

 • arachneuss
  ***

  První řada - 90%: Ještě před pár týdny jsem zastával stanovisko, že spin-offy z univerza StarGate jsou mnohem více ke škodě, než užitku (viz. Universe). Po shlédnutí první série Atlantidy musím toto tvrzení dementovat a možná i připojit dodatek, že spin-off dokáže překonat originál. SGA je žrádlo! Jako kdyby jste napěchovali prvních polovinu SG-1 ságy do dvaceti perfektně gradujících dílů a svou celoživotní výplatu investovali do trikového studia. Nová rasa nepřátel je stylová až to bolí, lehká naivita z počátečních epizod původního seriálu je nahrazena syrově temnou atmosférou s napínavými cliffhangeremi na konci každé části. Největším plusem jsou ale ve finále opět hlavní postavy. O'Neil dostává více než solidního nástupce, ženská část výrazně upgraduje a tolik populární hlášky jsou vypečenější jako nikdy předtím. Před měsícem bych nad tímhle seriálem ohrnoval nos... teď tomu mám chuť nejraději napálit plné hodnocení. Druhá řada - 80%: Prvních deset napínavých a značně temnějších epizod patří snad k tomu nejlepšímu, co pod záštitou StarGate vzniklo. Udělat z nejkladnější postavy záporáka s dobře vymyšlenou psychologií je brilantní nápad. O to víc zamrzí druhá polovina, v které se seriál (vyjma dvou dílů s čistě wraithskou=atraktivní tématikou) vrací k typicky epizodním dílům, z nichž většina nemá nijak zásadní dopad na ústřední dějovou linku. Škoda. Dialogy jsou sice lepší, nové postavy tomu dodávají šťávu a technická stránka se o stupínek polepšila, ale chybí tomu pořádně kulervoucí finále, jaké nabídla první řada. V paměti mi tak nakonec uvízly hlavně Sheppardovy eskapády s ženami (ať už sexuální nebo platonické) v každém druhém díle a části zabývající se životy-sajícím nepřítelem.(11.6.2010)

 • berg.12
  ***

  Když se širým vesmírem rozlehne hřejivé "I'm trying, doprdele" musí pookřát srdce nejednoho sci-fi fanouška. Bohužel, postava Dr. Zelenky je to jediné trochu osvěžující na tomhle seriálu a její kouzlo navíc zmizí spolu s dabingem. Místo aby Atlantis rozvinul Stargate téma trochu jiným směrem, pouze a jen prefabrikovaně kopíruje SG-1 (mění se pouze složení týmu a nepřítel). Navíc s vesměs nezajímavými (až otravnými) postavami a ubíjející představou galaxie, kde veškerý život probíhá ve středověkých vesnicích uprostřed borovicových lesů. Stargate Atlantis tak dvě řady přesluhuje a ke konci už opravdu zoufale mele z posledního, přesto by ode mě bylo trochu pokrytecké odstřelit něco, čeho jsem dobrovolně viděl 100 epizod. Jen doufám, že "Universe" trochu spraví reputaci.(22.1.2006)

 • gudaulin
  **

  Už původní seriál nebyl žádný skvost a navíc měla jeho kvalita sestupnou tendenci, poslední dvě série byly v podstatě na odpad. Atlantis nepředstavuje proti původní Hvězdné bráně podstatný kvalitativní posun, je snad výpravnější, ale kvalita scénářů je celkem žalostná. Možná už nejsem v té správné věkové kategorii, abych si podobný seriál vychutnal, ale zatímco Star Trek v 80. a 90. letech hýřil nápady, které sci-fi jako žánru určitě neudělaly ostudu, tohle je takový slaboučký popkulturní odvar. Viděl jsem pouhé tři epizody, což pochopitelně nemůže být vzhledem k rozsáhlosti projektu objektivní. Celkový dojem: 35 %.(29.6.2009)

 • Dan9K
  ****

  Jde o mírně horší počin než originál, ale přesto je to výborný spin-off skvělého seriálu. Bohužel ale základní děj postupuje velmi zvolna (a vlastně si nejsem úplně jistý, jaká je vůbec hlavní zápletka) a herci a postavy nejsou tak charakterní a charismatické, zvláště ženy (i když po příchodu Kaylee z Firefly a Samanthy se situace změnila) - ...Pokud mě něco ve filmové/seriálové branži skutečně mohutně baví a mám na to vždy chuť a náladu za všech okolností, pak je to Hvězdná brána, i když je pravda, že ke konci seriál už docela ztrácí dech a ne příliš propracované postavy se začínají citelně okoukávat, tak moc, že si nejsem jistý svými čtyřmi hvězdičkami (a to jsem v průběhu druhé série velmi vážně uvažoval o pěti).(27.1.2006)

 • 3DD!3
  *****

  První sezóna mě rozhodně dostala. Nečekal jsem, že by mě bokovka SG-1 ještě mohla něčím překvapit. Jenže stalo se a i přes pár slabších dílů, hlavně v první polovině si mě ATLANTIS dokázala získat. Dobré nápady, v kombinaci se skvělými hereckými výkony (hlavně David Hewlett jako Rodney valí) a hlavně s nabouchaným finále mě přimělo vkročit do sezóny druhé. Ta má už slabších dílů přece jen víc a ani obvykle kvalitní dvoj-epizody nejsou tak dobré jako ty z první řady. Wraithové zůstávají pořád stejní a začínají nudit a ta Genniská banda taky. Alespoň dostává víc prostoru hláškující Doktor Zelenka v podání výborného Davida Nykla. K třetí řadě jsem šel už s menšími obavami a o to byl pro mě výsledek lepší. Má všeho víc. Prohlubuje týmové vztahy (někdy trochu kostrbatě, ale snaha se počítá) rozvijí záporné postavy, představuje nové (staré) a navíc v ní hostuje i starý dobrý O'Neill. A závěrečný díl patří těm nejlepším. Sezóna čtvrtá se rozbíhá opravdu skvěle. První díly mají spád a jsou opravdu napínavé. Pak to tak trochu přejde do starých kolejí, kde se slabší a lepší epizody střídají až zase do prostředního dvojdílu, jehož závěr patří znovu k tomu nelepšímu. Pak zase následuje pár průměrných dílů až do crossoveru s Teal'cem, který jako by nastartoval skvělou závěrečnou etapu. Dvojdíl Kindred (hlavně jeho druhá část) a The Last Man (kde se město koupe v písku) byli opravdu výborným uzavřením téhle řady. Pátá a poslední řada se povedla. Hodně dobrých dílů je proskládáno díly slabšími (mám pocit, že ty tu byli jen proto, aby zase dostal prostor Dr. Beckett), dočkali jsme se i jedné takové té "klasické SG-1 epizody", kdy se na orbitě ukázal alternativní Daidalos a nakonec i stého a posledního dílu STARGATE: ATLANTIS. Co se týče závěru můsím tvůrce pochválit. CSI vsuvka z Las Vegas byla mnohem lepší než jsem čekal a finále naplnilo má očekávání, škoda jen že se tam neukázal O'Neill, ale co už. Tak zase sbohem dalšímu bránovému seriálu a zrovna když jsem si na něj zvykl.(22.10.2007)

 • Phobia
  **

  V SG-1 mě bavil O'Neill, v SG-Atlantis mě nebaví nikdo. Dějové schéma je sice podobné (tedy jednoduše pitomé:-)), ale zkrátka nemám motivaci ke sledování, když jsem si neoblíbila žádnou postavu (charakter Davida Hewletta má určitý potenciál, ale ne natolik, aby mě udržel u televize). Možná tomu někdy ještě dám šanci, ale bez sympatických hrdinů stěží zábavnost vystoupá nad průměr. Koukatelná oddychovka se slabým obsazením. 40%(15.6.2009)

 • Jacinda
  *****

  Moje náklonost k tomuto seriálu byla původně nulová. Ba spíš záporná. Když jsem se dozvěděla, že se od HB oddělila vlastní větev sledující jiný příběh s jinými hrdiny, nadávala jsem a prohlásila, že se dívat nebudu. Když tam není SG1, není to HB. Ale kamarád mě vyvedl z omylu. Když se dozvěděl, že jsem neviděla pilotní díl, pustil mi ho po doučování derivací. A ten dvoudíl mě nadchl. Joe je děsný (i když trochu arogantní) fešák, dr. Weir je také sympatická a nejlepší ze všech je Rodney. Jeho hlášky mohu poslouchat pořád. Později je sestava doplněna o dr. Zelenku, kterého každý Čech miluje. Hlavně díky němu je nutností původní dabing. Ronona Dexe mám ráda, protože se s nikým nemazlí. Žádné dlouhé kecy a vyjednávání. Rovnou dá pěstí a je to. Dokonce i Teylu, kteoru jsem dlouho nemohla vystát, jsem začala mít ráda. Akorát by nemusela furt mlít o svém lidu. Co se týče Wraithů, to jsou opravdu pořádní nepřátelé, ze kterých jde strach (a zbožnuju Todda). Proti nim působí Goauldi (i Anubis) jako vyšňoření panáci k smíchu. K oblíbeným postavám bych ještě přidala poručíka Forda, plk. Caldwella a mého nejoblíbenějšího- dr. Becketta (s tím jeho roztomilým přízvukem :-). Jsem ráda, že jsem překonala svou předpojatost, protože ted mi přijde SG1 jako předpotopní tým v porovnání s týmem Sheperda. Efekty jsou navíc také dobré stejně jako hudba, takže určo nejlepší seriál.(29.10.2008)

 • LiVentura
  **

  Za toho našeho "Zelenku".!! Malý ostrůvek v moři anglosaského světa... :-())(22.9.2010)

 • Beckett51
  *****

  Větší seriálový Upgrade jsem jakteživ nezažil.(13.7.2008)

 • k212
  ***

  Toliko oddychovka a zabíječ času, který se mě osobně zdá atraktivnější než SG-1, neb se odehrává kompletně mimo zem, technické provedení je také o dost lepšejší, a který má zajímavější a hlavně zábavnější postavy - obzvláště v podobě McKaye, Becketta a Zelenky. Brutální likvidace na konci 3. a začátkem 4. série mi však sympatické už nejsou vůbec (BTW z Weirové se konečně mohla stát zajímavější postava, přišlo mě to jako promrhaný potenciál). 65% - hodně tomu pomáhá povrchní slabost pro televizní kanadskou provenienci, sci-fi braky všeobecně a ignorace 5. série, která je naprosto neslaná nemastná.(17.9.2009)

 • topr harley
  *****

  Skvělé pokračování uspěšné série. Sice bylo pár dílů které bych přeskočil ale i tak mě to někdy bavilovíce než SG.(22.8.2010)

 • Deimos
  *****

  ***Celkem 93%***TV/// Obsazení 9/10 Děj 10/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// PLUS: Ronon Dex nebo-li Jason Momoa je nejlepší casting potažmo postava universa Stargate, oblíbil jsem však skoro každého (Joe Flanigan, Jewel Staite, David Nykl, Christopher Heyerdahl, Paul McGillion a samozřejmě nesmím zapomenout na Davida Hewletta), seriál má výborně napsaný scénář i dialogy postav, skvělé efekty, které daleko předčí ty v původním seriálu, a rozhodně je hodně dobrá i hudba a režie, zajisté taky potěší comeback našich známích a oblíbených postav MÍNUS: první řada určitě nejslabší, má to dlouhý rozjezd, je těžší si zvyknout na nové postavy než v předešlém seriálu, postava kterou hraje Rainbow Francks je jednoznačně nejslabší a nejzbytečnější postavou, nedivím se že byl po první řadě vyřazen, a největším mínusem je potom fakt že to má jen 5 řad, které uběhli jak nic a seriál skončil v tom nejlepším, přitom bych dalších 5 řád rozhodně uvítal./// Shrnutí: Seriál Stargate: Atlantis jsem si natolik šetřil že jsem ji celou viděl až tento rok. Byla to však neuvěřitelná jízda, plná efektů, vesmírných soubojů, technologických udělátek, nepředstavitelně dobře napsaných postav a jejich dialogů. Když to porovnám s původní Hvězdnou bránou, tak Atlantida měla méně excelentních dílů, za to je měla vyrovnanější. Rozdíl bych našel i v tzv. spojovacích částech, které jsou prostě v tom původním seriálu dodnes nepřekonatelné. Naopak na Atlantidu se lépe kouká, je o něco reálnější, je to vidět víc krve, je akčnější a možná i občas dramatičtější. Chybí mi tu více dílů odehrávající se na zemi, ale to už je jen drobnost. Celkově jsem prostě nadšený, byla to obrovská zábava a já jdu zkusit Stargate: Universe, už se těším. PS: Někde jsem slyšel, že se údajně chystá áčkový celovečerní film. Těžko říct, které postavy se v něm objeví nebo jestli to bude zcela nový start tohoto universa, či jen chtějí navazovat dějově na první film a tím nám znovu odvyprávět děj, který známe se seriálu jen tentokrát na velkém plátně. A má vůbec svět Stargate ještě co nabídnout, něco co tu nebylo? Za sebe říkám, že by mi cokoliv nového nevadilo. Vždyť Star Trek běží už nějakých 50 let.(12.1.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 16 21
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace