Nebezpečná rychlost (1994)

Pre mňa úplne geniálne dielo, keďže mám veľmi rád Keana. Je aj so Sandrou Bulock v tomto filme úžasný. Jeden z najväčších plusov je perfektný scenár, ktorý je tak majstrovsky urobený, že už lepší ani nemohol byť. Záporák Dennis Hopper je tiež fantastický, dokonca je podľa mňa lepšie, ak je starec, ako mladý. Samozrejme len v niektorých prípadoch. (Ako keby v Matrixe hral starec, to by bola úplná hlúposť, tu sa to však hodí. Zaujímavé je, že je to prvý film Jan de Bonda - jeho režiséra, ktorý už za tento film získal dva oskary, len tak na začiatok. Scéna s autobusom zaberá viac ako polovicu filmu, no je tak premakaná, že by to iný režisér nezvládol - dokonale napätá, adrenalínová. 100%

12 podmínek k dědictví (2006)

Prekvapivo dobrá kamera, perfektné herecké výkony, proste, bol som spokojný. Aj som si zaplakal pri niektorých dojemných situáciách. Malo to zaujímavý dej, a chytilo ma to hneď odzačiatku. Vytáčala ma hlavne postava Jasona, vydno že vybrali dobrého herca. Dojemný filmíček na 4*. 80%

Těžko ho zabít (1990)

Fantastický akčný film so Stevenom Segalom a Kelly LeBrock. Síce slabá kvalita obrazu a niektoré akčné scény ani nemajú poriadu choreografiu,

Jackie Brown (1997)

Čo ksicht to hviezda, dokázala Pam Griger vo filme Jackie Briwnová. Film má klasické prevedie deja, čo pre mňa nieje na zlé, len čo najlepšie. Na škodu je tam len menej dynamiky ako obyčajne, no to je zanedbateľný detail. No, čakalo som klasickú Tatraninovku, podobnú Pulp Fiction. Quentin je však týpek, čo neustále dokáže prekvapiť. 75%

Hrdina (2002)

Práve som v kine zažil nenahraditeľne fascinujúci zážitok. Toto bol Jet Liho najlepší film so skvelými farbami a strihom. Je to síce trochu zvláštny film, ale za to kvalitný. Jet Li predvádzal úžasné triky bojového umenia, on je ten hrdina, o ktorom je v podstate celé je. Dej sa koná ešte za dynastie Qin. Bezmenný (Jet Li) sa stal za 10 rokov výborný bojovník. Ako bojovníka si ho zavolá kráľ a Bezmenný smie ísť k jeho blízkosti až na 10 krokov. Bezmenný sa ho snaží presvedčiť o tom ako zabil jeho nepriateľov. Kráľ ho prekukne a neverí mu. Úchvatné boli masové scény, a práve vďaka nim sa dá Hrdina nazvať "výpravným" filmom. Dôležitú úlohu tu hrá "farebnosť". Tvorcovia filmu sa s ňou efektne pohrali a výsledok stojí za to.Jet Li opäť dokázal, že vie zahrať akúkoľvek úlohu a to naozaj výborne. Jeho bojová technika je, ako vždy, skvelá. 90%

Dnes zemřeš! (2005)

Film vôbec nebol originálny, takéto filmy sme tu už mali aj skôr. Dokonca by som povedal, źe tento film okrádal niektoré filmy. Ale, nebolo to až také zlé. Konečne som tu videl reálne bitky, bez kadejakých zbytočných efektov. Bojové umenie tiež nechýbalo. Jedným z najväčších kladov je kamera. Tá sa u mňa veľmi vyznamenala. 60%

Agenti dementi (2003) odpad!

Môj kamarát by zrejme napísal : ,,Ale no ták, veď to bolo celkom smiešne!" Čo by som napísal ja? Tak asi to, že tento odporný film ktorý sa snaží nahradiť Mr. Beana nemožno nazvat PREPADÁKOM... pretože by sme tým mohli nahnevať, alebo uraziť všetky prepadáky, ktoré existujú... proste ten film je naprosto NESLEDOVATELNY... proste SRAČKA... 3%

Neznámý svůdce (2007)

Halle Bery je pekná herečka, no povedal by som, že tu nehodnotím herecké obsadenie, ale skôr myšlienku. Vedel som, že tento film ma nejak nenadchne, a tak som sa moc netešil. Ale nevedel som, že to bude až takéto zlé! predpokladal som to na 3 hviezdičky, vyšlo to na 1. No, čo už z toho!

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

Originalita je takmer žiadna a dej je tak sprostý, ale ja proste nemôžem dať menej ak 4*. Pretože : hraje tam Jason Statham, a jeho výkon je užasujúci. (2* za to.) Kamera je takmer nezabudnuteľná (1*) a super bitky plné akcie si ma našli (2*) takže, dal by som aj 5*, ale to je príliž veľa, lebo 1* uberá myšlienka, ktorú by snáď vymyslelo aj 5 ročné decko. Najprv som nechcel chápať, prečo film dávajú od 18, ale asi po 10 minútach som v tom mal jasné :). (čudujem sa že tu na csfd neudávajú žáner scifi). 75%

Volšebnyj fonar (1977) odpad!

Hlúpa sovietská somarina! Kto pozerá takéto nekvalitné komunistické filmi, je ešte väčší vôl ako jeho tvorci!