Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Ten název dost odrazuje od zhlédnutí. :-) To že dostal 2 oskary (Oscar 2018) za nejlepší herecké výkony mě taky nijak nenutilo tento film vidět. Přesto jsem si snímek pustil a musím uznat, že se mi hodně líbil. Herecké výkony jsou opravdu skvělé, s některých scén až mrazí a děj je tak trochu divný - prostě Coenovský. Překvapuje mne, co při psaní těchto řádek teprve zjišťuji, že s filmem vlastně bratři Coenovi nemají nic společného!

Realita (2014)

Nic moc netuším o čem to bylo, ale dost jsem se bavil. Budu na to muset někdy kouknout znovu.

Totem vlka (2015)

Lidi jsou fakt idioti. To co provádí s přírodou nemá logiku. Vlci jsou v tomto filmu vrcholem inteligence a fandil jsem jim od začátku.

Zločin v Polné (2016) (TV film)

Děj se odehrává v roce 1899, ale téma je aktuální i dnes.

Jan Hus (2015) (TV film)

Herecké výkony a kostýmy se mi dost líbili, ale hudba to dost srážela. Rád bych se dočkal přestříhané filmové verze. Myslím, že by to tomuto lehce nadprůměrnému dílu prospělo.

Muž z oceli (2013)

Úvod na planetě Krypton je úžasný! Magická a epická fantasy podívaná - pocitově podobná Pánovi Prstenů. Po dvaceti minutách se však magie začne vytrácet a ke konci už je to jen průměrný "komiksák" s chaotickým střihem. Ve scénáři je pár zajímavých momentů, které měli posunou příběh více k žánru sci-fi a větší temnotě - viz. Nolanova batmanovská trilogie. Režie je bohužel dost odfláklá a nechápu jak tohle mohl natočit ten, co má na svém kontě takové bijáky, jako je Úsvit mrtvých nebo Watchmen.