Víc než zákon (2014) odpad!

Toto je výstraha - je to taká chujovina, že rozoberať, čo viac chlapi doprtili, nemá význam.

Srdcová královna (2019)

Nepochybne sa nám tu chlapi snažili predostrieť vážny problém s hlbokou myšlienkou, dokonca ich tu bolo viac, lenže mne takéto drámy dáko nejdú po srsti, severania pridali aj za náprstok svojej povestnej sexuálnej otvorenosti, v jednom momente až prekvapivo vulgárnej, čo však išlo plne v kontexte načrtnutých zápletiek, verím, že akademici sa išli po projekcii zblázniť od rozkoše, takže 35%.

Kosti a skalp (2015)

Nečakal som až takú sprostosť, kanibalskí sebamrzačiaci a nehovoriaci indoši - no dobre, už aj väčšie mindžoviny dali chlapi do scenárov, vražedné komando v zložení jeden polomŕtvy mrzák, jeden senilný starček, jeden paranoidný šerif po zenite a jeden duševne labilný guľometčík a proti nim kmeň lačných hrdlorezov - okej, okej, prepnem mozog do hladiny delta a ešte stále sa dá, začalo to škrípať po prvej tretine, kedy našim ohromným zálesákom dakto udrbe kone, tak to už je prúser, a oni navzdory tomu idú ďalej po vojnovom chodníku, no a to je úplné šialenstvo, kovboji bez koňov proti neznámej presile, to by si nedovolil napísať ani Dan Brown, k tomu dementné dialógy a spálený záver, ktoré len dokonali dielo skazy, takže 15%.

Na nože (2019)

Snaží sa to tváriť anglicky, ale do pravých ostrovných krimošiek to má dosť ďaleko, napriek tomu je to aj vtipné, aj zamotané, aj mnohovrstevné, akurát to nie je christieovka, takže 65%.

Upgrade (2018)

Prišlo mi to ako scifi inscenácia s prvkami videohry šľahnutá príbehmi o androidoch, už na prvý pohľad to neznie lákavo a ani v skutočnosti to tak nie je, punc podpriemernosti tomu dali ešte herecké výkony a nudné spracovanie, takže 35%.

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Trochu som špekuloval, či to stojí za tri hviezdy, ale nakoniec mi to nestálo za to, bolo treba viac humoru, pre mňa menej otĺkania, lepšieho najzáporáka a sympatickejšie baby, na plnej čiare zabodovala len Margot, teda IMHO, takže 40%.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Dosť zásadný film, treba si to pozrieť viackrát a pokúsiť sa vcítiť do psychiky budúcich generácií, dilema postupného priznávania práv mechanoelektronickým hračkám, láska vo všetkých podobách k sofistikovaným hŕbkam kovov a plastov, nadobúdanie vedomia a citov v integrovaných obvodoch tých istých hračiek, získavanie právnej subjektivity neživých skladačiek a tak podobne, ohromne zaujímavý a pútavý príbeh, k tomu majstrovstvo Štefana, jeho cit pre nenápadný akcent kardinálnych myšlienok, nadčasové vizuály, krásna hudba, perfektné výkony hercov, takže 85%.

Díra (2019)

Nápad výborný, posolstvo nejasné, spracovanie patrične naturalistické, pozerá sa na to dobre, ale mudrovanie často prekračuje hranicu, kto však vie, ako by sme tárali v takej situácii my, takže 40%.

Bitva u Midway (2019)

Podstatný nedostatok filmu tkvie v nezrozumiteľnosti vojenskej taktiky obidvoch súperiacich strán, Roland sa nezaprel a uprednostnil akciu a pátos pred logickým podávaním faktov, je pravda, že pokiaľ chcete vysvetlenie jednej z kľúčových bitiek vo WW2, stiahnite si dokumenty, toto je bombastický epos o hrdinstve US Army a to Rolandovi ide, takže 75%.

Le Mans '66 (2019)

Áno, toto sú kúsky, ktoré pohladia jemnú časť drsnej duše drivera, vynikajúci príbeh s excelentným Christianom a Mattom, ale aj ďalšími postrannými postavami, keď ešte motory duneli, jazdci mali krvavé dlane od preraďovania rýchlostí a boli odkázaní na informácie z tabúľ, takže 90%.