• Western

Dinamite Jim (1966)

Skôr taký zábavnejší spaghetti western. Dej sa toči samozrejme ako obvykle okolo zlata, o ktoré ma záujem viacero ľudí. Je to celkom slušná zábava. Hudba od Nica Fidenca je pekná melodická :-))

Joko invoca Dio... e muori (1968)

Klasicky, štýlový spaghetti western o pomste jedného muža za smrť kamaráta. Joko indiánsky miešanec sa vydáva po stope niekoľkých mužov, ktorí mu brutálne zabili kamaráta. Dej nie je zložitý, zábery a kamera skvelá - detaily pohľady , oči, ruky.... Nejaké tie brutálnejšie scény (napr. pri mučení) ... ako býva vo spaghetti westernoch zvykom. Joko ako klasický spaghetový antihrdina, skôr pozerá iba na seba ako na druhých. Prostredie je pochmúrnejšie celkovo aj dej, či záverečný súboj vo fosfrovom dole. Hudba od Carla Savinu je vynikajúca ( skvelá titulná skladba). Toto je ozaj výborné dielko !!!

Perché quelle strane gocce di sangue sul corpo di Jennifer? (1972)

Perfektné štylisticky a dejovo zvládnuté giallo od Guliana Carnimea, ktorý do filmu vnáša aj mierny humorný nádych ako je pri jeho filmoch zvykom. Hlavné postavy herci Edwige Fenech a skvelý George Hilton sú výborný vo svojích rolách. Tajomný maskovaný vrah je štýlový - klasicky odetý do čierneho plus hnedé rukavice a nôž. Hudba od Bruna Nicolaia ja melodícká a precízne zvládnuta a pekné obohacuje film. Giallo 5 hviezdičiek!!!

Le foto di Gioia (1987)

Výborné giallo od syna slávneho Maria Bavu - čiže Lamberta Bavu. Tajomnosť, desivosť, napätie, ...nevedno kto je vrah , skvelé. Pekné zábery pred nervy-drasajúcimi scénami, kde režisée kryje tvár obete-postavy do podoby včely či mrtvoly. Hudba je dobrá, dej takisto, čiže úctihodné giallo!

Il coltello di ghiaccio (1972)

Solídne giallo s krásnou Carroll Baker v réžii skvelého Umberta Lenziho. Film má všetky prvky klasického gialla - tajomnosť, mysteriózne prvky, napätie, zápletku, pátranie po vrahovi, ktorý nie je do poslednej chvíle jasný . Hudba od Marcella Giombiniho je štýlová - veľmi dobrá ústredná skladba (melódia). Hlavná postava Martha zostala nemá po traumatickej udalosti z minulosti, keď jej zahynuli rodičia pri nehode. Dej sa točí okolo tajomných vrážd - nevedno kto je vrah, satanizmu či spomienok a predstáv. Pre mňa určite zaujímavé dielo!

Ritorno di Shanghai Joe, Il (1974)

Zábavný spaghetti western kombinovaný s dávkou bojového umenia, podaného v postave Sanghai Joe. Klasický príbeh neznámy muž Sanghai Joe prichádza a pomože mexických roľníkom pred útokom banditov, ktorých poslal zloduch Barnes v podaní skvelého Klausa Kinskiho. Sanghaijovi pomáha veľký silák Bill. Akcia skôr ako bitky, ale sú tu aj nejaké tie prestrelky. Hudba ja dobrá, pekná úvodná skladba. Celkovo je to celkom fajn špageťák :-)

Braindead - Živí mrtví (1992)

Perfektný odlahčený - komický horor s kopou gore!!! Neskutočne krvavý splatter urobený na jedničku. Parádna zábava, od začiatku až do konca. Vynikajúce!!! :-)

Killer Kid (1967)

Slušný spaghetti western s príbehom zasedeným do prostredia mexickej revolúcie. Anthony Steffen sa vydáva za Killer Kida, a pridáva sa k tlupe mexických revolucionárov, aby im pomohol v boji. On sám je pritom tajný agent Morrison, ktorý plní svoju misiu. Celkovo dobrý dej, prostredie, hudba može byť, akcia je pravidelná - čiže je to skvelo zvládnuté.

Par de asesinos, Un (1971)

Celkom dobrý, zábavný spaghetti western v hlavnej úlohe s Giannom Garkom alias (Sartana/Santana). Dej celkom jednoduchý, Sartana sa dá dokopy s Marcosom aby našli ukryté peniaze. Nemalé potiaže im robí kráska Maria, šerifovia, ktorí sú im neustále v pätách aj chromý otec so svojími synmi. Hudba celkom dobrá. Celkovo film ujde!

La morte scende leggera (1972)

Celkom dobré snové giallo. Neveľa krvavých scén, viacej atmosféry, mysteriózny dej, hudba je celkom dobrá, totožnosť vraha nie je do poslednej chvíle jasná..takže základ gialla to má. Samozrejme, že sú aj oveľa lepšie giallá, ale ako aj toto tiež celkom ujde.