Devil (2001)

del Toro nám předvádí neuvěřitelně zvláštní "horor", který nízkým rozpočtem jen srší. Ve valné většině filmů by to znamenalo slušný Brusel. Naštěstí zde se nám dostane atmosférické podívané jakou má správný horor, který neni jen o cákancích krve mít. Atmosféra neznáma už od začátku filmu, ponuré prostory sirotčince, Sadista, Duch, děti... A divadlo začíná! pro mě plný počet.

Boat (2007)

Lynch je blázen. Miluju ho. Ale tohle bylo takové Nelynchovské. Nevím.

Orphan (2009)

Velmi nadprůměrný počin, ale nemůžu si pár věcí vytknout. Například, že film se nese celou dobu v dosti tajemném stylu ( kdo nakonec holčička bude ) a scény jsou celé točeny bez zbytečného násilí ( až na výjimky, které zmínim níže ) a udržuje si tak napínavou atmosféru. PAK ALE! POZOR SPOILER: Přežiju když zabila jeptišku i holuba... budiž, ale scéna kde vykuchá svého "otce" mě natolik naštvala, že jsem přemýšlel jestli to má smysl dokoukat a nebo ne.:Spoiler konec. Nelituju, že jsem ten film viděl. Škoda toho překrvaveného konce. Jinak je to skvělé napínavé atmosférické divadlo. Když tak přemýšlim nad hodnocením... mezi 3-4 * dám 4 za mihnutí Rodena.

Poslední bitva (1983)

Nejdivnější post-apo co jsem kdy viděl.

Jeskyně smrti (2007)

To hodnocení je až moc vyhrocené. Jasně chápu, že každej má svůj názor a né kažédmu to přišlo na chuť. Na co se ale nemůžu koukat je, že polovina uživatelů film hodí do Odpadu se slovy "viděl jsem 20 min a stačilo". To vážně není názor.. Nelituju, ale asi to vidět znovu nebudu muset.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Dech beroucí animace! Škoda toho častého žánrového přechodu ( pohádka/fantasy). Mohla z toho být parádní animovaná fantasy. Ale i tak, jsem nad tou animací žasnul. Přesně jak děla věštba.

Sociální síť (2010)

Malý film velkého režiséra o velké věci. Film byl hodně zajímavý, ale přišlo mi to jako plýtvání Fincherovým nadáním. Scénář byl poněkud jednoduchý a dokázal by se o ujmout kdejaký režisér, ale Fincher je Fincher. Rozhodně nezklamal, ale je to trošku rozdíl mezi jeho klasickou tvorbou. Rozhodně zajímavý film.

Sejmi eso (2006)

Neskutečně úžasnej začátek ve stylu Guye Ritchieho. Afleckovo vyprávění, suchý humor, celkově veselejší nálada ( scéna kdy náckové jsou vystřílet bar je nezapomenutelná) ale s přibývajícími minutami film prodělal transformaci na tuctový akčňák. Sice s neobyčejným soundtrackem a dobrým hereckým obsazením, ale čekal jsem, že když film tak pěkně začne, tak pojede ve stejných notách celou dobu. Bohužel ne. 3,5

Gran Torino (2008)

Nazdar bubáci. Eastwood nám dokazuje, že nepatří do starého železe a je stále stejnej frajer. Úžasný film.