Millerova křižovatka (1990)

Mafiánský film, ve kterém se zrodí konflikt prakticky v první minutě a tudíž nás od první minuty zajímá, jak se co vyvine.

Million Dollar Baby (2004)

Strohý, drsný, téměř na první pohled film bez citu s kamenným pohledem. Do finálového zápasu jsem si myslel, že půjde o ženskou verzi Rockyho, pak se ale vše převrátilo do existenčního dramatu, které můj již navždy v mém srdci zarytý režisér a herec Clint Eastwood natočil způsobem svým vlastním, tedy výborně! Morgan Freeman a Hilary Swank svými hereckými výkony vše jen podtrhují a já nemohu dát míň jak za plný počet.

Miluj mě, prosím (2004)

Přiznám se, čekal jsem brak, ale film mě mile překvapil. Co ale musím vytknout je to, že některé situace jsou až příliš naivní a snoubenka je jaksi bokem. Celkově však hodnotím kladně.

Minority Report (2002)

Super futuristický snímek s výborným námětem, kterému však na konci dojde tempo, i tak kvalitní zábava.

Mlčení jehňátek (1991)

Thriller s perfektně temnou atmosférou a s jednou nejkultovnějších postav, mě přikoval k obrazovce. Nejvíce se však bliští herecký výkon Anthonyho Hopkinse a jeho dialogy s Jodie Foster.

Mlha (2007)

ten konec !!!!!

Moderní doba (1936)

Tyto staré filmy se těžko hodnotí, kdybych přihlédl na dobu, kdy vzniknul a na společnost, která tehdy byla, neváhal bych dát plný počet. Ale když jsem se na to díval, prakticky mě to většinu času nudilo a zasmál jsem se jen párkrát, můj humor je asi jinde.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Smysl života mě sice nepustil od obrazovky, ale spíše kvůli očekávání přívalu smíchu, kterého se mi sice dostalo, ale pomálu. Galaxy song skvělý, rugby učitelů proti žákům nejlepší, ale pak se již střídaly slabé až trapné momenty s průměrnými. Každopádně zábava to byla, ale na Monty Python poněkud slabší než v jiných filmech.

Moon (2009)

Čekal jsem vzpouru strojů či něco na ten způsob a ejhle, objevilo se originální komorní drama na odvrácené straně měsíce! Jediné co mě vadí, je to, že je film velmi opomíjený.