REC (2007)

Nejsem sice žádný hororový specialista, ale pokud vím, u nejlepšího hororu se máte bát a lekat. Upřímně píšu, že kdybych se na tento film díval sám v noci, tak bych se strachy zkácel k zemi. Při pohledu do podkroví jsem si připsal snad největší lekanec v historii filmu :))

Rec 2 (2009)

Po zhlédnutí prvního dílu jsem si ihned opatřil druhý, kterému již plný počet dát nemohu. Posedlost ďáblem mě nenadchla, spíš mi cukaly koutky při každém knězově vysvětlování. Dále mi oproti jedničce vadilo chvílemi až příliš velká porce akce, která podlomila nohy potenciálním mega lekačkám. Rozstřesená kamera, přiznejme si, chvílemi byla až moc roztřesená a kameraman se prakticky skoro vůbec nepouštěl do boje a točil zkázu svých kolegů bez jakékoliv pomoci. Největší mínus však dávám zápletce s mladistvými, kteří pro mě byli opravdu otravní až jsem jim přál co nejrychlejší kousnutí. :)) I přes tyhle mínusy však dávám za 4, jelikož jsem se i přes velkou únavu (náročný den?) dokázal bát a lekat. Nehledě na srovnání s horory ostatními, Oba RECY patří mezi nejlepší horory posledních let a už se těším na třetí díl. Na ulici ? :)

Rocky Balboa (2006)

plné nostalgie a tu já rád :)

Rocky Horror Picture Show (1975) odpad!

Tento film jsem asi vůbec nepochopil. Jak se z takové úchylárny může stát kultovní věc? Protože byla první? Protože byla v oné době velmi kontroverzní? Vydržel jsem půl hodiny ...

Rozvod po italsku (1961)

Skvělá komedie, plná černého humoru, který rozesměje. Nemůžu za to, ale Marcello Mastroianni mi zde potvrdil, že byl herec z úplné světové špičky. Zatímco třeba u Felliniho dokázal zahrát vážné role, v komediích a hlavně v této stačilo jen, když se objevil a již jste cítili ironický nádech. "A co moje čest?"

Řbitov zviřátek (2019)

Viděno v typickým americkým autokině v San Jose, takže hodně zaujatý hodnocení :D

Řím v 11 hodin (1952)

Kdyby to nebylo podle skutečnosti, myslel bych si, jak naivní to může být. Film jsem vnímal jako polodokument a myslím, že tato tragédie nemůže mít detailnější zpracování. Oproti "Není míru nad olivami" velký skok !

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Mám dát odpad za odporný humus, který nám je předkládán nebo plný počet za to, že se někdo odhodlal natočit bez všelijakých cenzur a okolků, kam až se může lidské zvěrstvo ubírat ? Myslím, že takoví lidé na světě existují a podobných případů nebylo v historii nouze a Pasolini to natočil velmi dobře. Uberu jednu hvězdu, jelikož už to nechci nikdy vidět.

Samotáři (2000)

Pozor, pozor! Počkejte s hodnocením, až se vám film uleží více v hlavě. Tento film jsem zkoukl hned po Knoflíkářích a opět mě Zelenka nenadchnul. Ale po druhém zhlédnutí musím přidat hvězdu navíc, jelikož má film mnoho nezapomenutelných momentů. U některých jsem se dost zasmál, hlavně u vzpomínky na Alici !! Macháček nejlepší výkon, Ivan Trojan taky dobrej úchyl. Je to prostě dobrý :))