• Telenovela

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Absolutna klasika. Hodnotim to z pohladu, z ktoreho sme ten serial pozerali zamladi. Mna trafil na zaciatku strednej, takze uplne presne. Ze by dnes neobstal (a najma medzi mladymi?). Ze je to vacsinou gyc? Ze su vsetci nedokonale dokonali? Ze v realite uplne inak? No a co, to mi vtedajsi zazitok nemoze pokazit.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Tento serial su vlastne 4 rozne serialy (serie) spojene za seba. Prva seria ma na prve pozretie dychberuce tempo a neobycajny styl. Naozaj sa clovek nenudi. Prijemne prekvapenie. (Pri druhom pozreti si uz clovek vsima viac detailov a vela veci v deji skripe a logika dostava zabrat, pri prvom to nie je take viditelne a toho sa drzim). 5* aj s ohladom na pociatocne prekvapenie. Druha seria by uz mala byt slaba, ved uz nie su vo vezeni, takze cela myslienka (a podla nej aj nazov) by mala byt mimo hru. Na rozdiel od mnohych komentarov si vsak praveze myslim, ze to tak nie je. Dvojka ma super tempo a ja som sa pri nej nenudil. (Svoje urcite urobil aj agent Kellerman.). U mna bez problemov 4* Pad prichadza v tretej serii. Je to taky blabol, ze som pravdepodobne nevidel ani cely dej kazdej casti. Naozaj odpad. No a potom prichadza stvorka, ktoru clovek skusi bez nadeje. A cuduj sa svete, ona chyta druhy dych! Bohuzial, cca od polky je vsetkych tych komplikacii, prekazok, podmienok zvratov atd. jedoducho privela. Da sa to dopozerat, ale vela veci uz ide na nervy. 3* aj s ohladom na to, ze sa vyriesia vsetky otazky.