• Telenovela

Po čem muži touží (2018)

ako bezmyslienkovita oddcyhovka do pozadia pouzitelne. vzhladom na priemer ceskej produkcie je to pozitivne a davam 3*

The Florida Project (2017) odpad!

najviac nadhodnoteny film co som kedy zazil. zaujimava sonda, kam dnes divaci vo svojom prilisnom komforte nechavaju smerovat tvorbu, aby v nej potom hladali veci, ktore tam nie su. a aby potom mohli zasnut nad tym, ake uzasne tie veci su. akceptujem rozlicny vkus, ale v tom "filme" sa proste nic nedeje.

Na hromádce s ex (2018) (seriál)

Na prvy pohlad klasicka americka rodinovka. Ani neviem, preco som tomu dal sancu (asi som niekde zahliadol dobru odozvu). Oplatilo sa. Po dlhsom case sitcom, na ktorom sa da naozaj dobre zabavit, plynie s lahkostou, nema hluche miesta, hra sa s naznakmi a dvojzmyslami a clovek z prvej nevie, ako bude ktora situacia v dalsej scene pokracovat. Nie je to, aspon zatial (5 dielov), aktualne typicka, prizemne jednoducha, nudna, americka network masovka.

Správná volba (2008)

Pohodova oddychovka, s dobrym obsadenim, akych je dnes uz malo (skoro nic). Nepochybujem, ze za to moze aj vyber hlavnej postavy. Costner na tieto postavy ma. S niekym inym by to uz nemuselo mat tu atmosku. Ziaden zazrak, ale lahky nadpriemer to bude, preto 3*.

Odpojit (2012)

Disconnect - presne tento pocit som mal cely film. Nic ma nedokazalo spojit s nezavislymi pribehmi, ktore sa tam odohrali. Postavy su nesympaticke, nevybudujete si k nim ziaden vztah. Riesenie problemov je mi maximalne cudzie, ludia sa tam spravaju a reaguju velmi nepekne. Navyse nie je ani napinave, ako sa to skonci. A ono sa to v podstate ani nijak nekonci.

Gravitace (2013)

Vizualne pritazlivy film, ktory je neuveritelne prazdny. Z napinaku robi trapnost, lebo je jasne, ze sa vsetko nakoniec na poslednu stotinu sekundy podari. Pozerat hodinu a pol ako sa vzdy nakoniec podari zachytit za nejake drzadlo, vycnelok, zavriet poklop na poslednu chvilu, dostat sa ku kysliku v poslednom percente, letiet vesmirom s hasiacim pristrojom, triafat sa naslepo na vesmirnu stanicu, tipnut si spravny gombik s cinskym napisom zo 150 dalsich, preletiet atmosferou len tak naslepo automaticky atd atd... Pricom stale viete, ze to vyjde - je to smiesna rozpravka v zlatom kabatiku. OK, komu sa to po tazkom dni v praci ako odragovanie paci, prosim, ale realne...

Diagnóza: Šampión (2015)

Absolutne nezazivne, nenapinave, nezaujimave. Jedna hviezdicka za temu, inak jeden zbytocny film. Toto by nepreslo ani ako 45 min. dokument na Discovery. A vobec nechapem, ako je mozne, ze je tu na film taka masa kritickych reakcii, ktore ale davaju zaradom 3*. 3* su predsa nadpriemer (berme ako priemer). Potom z toho lahko vyjde 73%. Za nic...

Avengers (2012)

Dokonale sklamanie. Komixove filmy, aj tie slabsie hodnotene, alebo slabsie prevedene, mam rad. Pacili sa mi aj avengers solovky. Takze spolu to malo byt perfektne. Navyse moderne a vysoko hodnotene. Bohuzial. Dej, zvraty a logika (ano, aj rozpravka, fantasy, scifi ma nejak fungovat) je na smiech, postavy vytrhnute zo svojho solo sveta sa zrazu spravaju uplne inak, ako sme zvyknuti (hlupucko), cele to nema ziadnu iskru. Efekty na mna posobia umelo a nasilne. Sem tam je napinavejsi moment, ale vacsinu casu je to vcelku nuda. Zufalo premarnena sanca na skvely film.

Směr jih - Série 3 (1997) (série)

So seriami s D. Marcianom sa tieto epizody nedaju porovnat. Atmosfera / chemia je prec. Neprinutil som sa ani len pozriet vsetky diely do konca. Povodny Smer juh vsak viac, nez odporucam - 5*.

Drive (2011)

Jedna hviezdicka za uvodnu auto akciu. Takto mal vyzerat cely film. Cely cas som cakal, kedy pride dalsia. Neprisla. Tak som myslel, ze bude aspon na konci. Nebola. Hlavny hrdina mal byt zrejme tajomny, s bohatym vnutornym zivotom a tazkou minulostou (a buducnostou). No na mna posobi retardovane. Dej by som ani nespominal. Styl mal byt kultovy. Mal. A herci sa tvaria tajomne, co ma nebavi. Nuda.