• Rodinný

Smrt v Benátkách (1971)

Smrť v Benátkach nakrútil taliansky režisér Luchino Visconti na základe adaptácie rovnomennej novely Thomasa Manna. Tvorcovi sa podarilo vynikajúco preniesť atmosféru literárnej predlohy do filmového diela. Táto snímka je vlastne „drámou pohľadov“, keďže Visconti si zvolil práve tento spôsob na priblíženie stavu duševného vyčerpania, smútku a strachu z premárneného života hlavného hrdinu (skladateľa Aschenbacha).

Sid a Nancy (1986)

Myslim, ze Gary Oldman zahral ulohu Sida velmi dobre. Chvilami velmi komicke - obcas mi pripomenul Koňýka zo Zony - s tymi jeho "poprelamovanymi" pohybmi:-). Inak, suhlasim s tym, ze snimka nie je ziaden klenot - ale paci sa mi na nej prave ta "neucesanost"...

Ten sportovní život (1963)

Takyto srmiesny film som uz davno nevidela:-))) Slovensky dabing zo sestdesiatych rokov v spojeni s patetickym hranim spolahlivo pretvoril dramu na komediu:-)))) Urcite si to pozrite!:-)

Mazací hlava (1977)

Moja oblubena filmova/nocna mora:-)) Najradsej mam "psycho-scenu", ked sa hlavny hrdina (Henry) zucastni vecere u priatelkinych rodicov: strasidelnu atmosferu umocnuju aj tie "niekolkominutove" uskrny a pohlady zucastnenych; taktiez to "kineticke" kura na tanieri, ci akysi zachvat panej domu:-) No a zienka spoza radiatora je tiez very cool&good:-)

Český sen (2004)

Usmevna "sprava" o zufalcoch, pozieracoch reklamy:-((