Vy nám taky, šéfe! (2008) odpad!

Toto je typická ukázka filmu, který si nečiní nárok na to být uznávaným filmem. Nic od něj nečekejte, protože nic nedostanete... jen ztratíte 95 minut života.

Andělé a démoni (2009)

Obávala jsem se, že film bude horší než Šifra, protože jen málokdy se mi stane, že by se mi pokračování líbilo víc než první film (i když zde dějově Andělé vlastně Šifře předchází). Dle mého názoru se ale zdá, že se tvůrci v lecčems z Šifry poučili. Čekala jsem nudný průser a nakonec jsem na plátno po prvních pomalejších patnácti minutách koukala s otevřenou pusou. Tom Hanks i Ewan McGregor podali tradičně skvělé výkony. Dialogy se mnohem zlepšily a děj není zas tak snadno předvídatelný jako u Šifry. Knihu jsem nečetla, ale film mě nadchnul.Zajímavé názory:Chlupis,arachneuss

Temný rytíř (2008)

Je to výborný film. Ale přesto u mě vítězí první "burtonovské" zpracování s Jackem Nicholsonem.

Království nebeské (2005)

Po shlédnutí director´s cut v originálním znění... Vizuální stránka úžasná. Hudební doprovod ucházející. Mnozí říkají, že jde o slabý film s podivným chováním hrdinů - shlédněte režisérskou verzi, změníte názor... Já na tomto snímku obdivuji, že je, vyjma původu Baliana, téměř dokonale přesnou historickou freskou, kde jsou leckdy i citovány výroky historických osobností, protože takhle se to tehdy doopravdy stalo (k čertu s nepřesnými letopočty:-). Výkon Orlanda Blooma sice nebyl na hlavního hrdinu dostatečně strhující, ale rozhodně bych tento film považovala za jeden z jeho nejlepších hereckých výkonů vůbec v porovnání s toporností v Pánu Prstenů a všech Pirátech z Karibiku.

Legenda (1985)

První film, který jsem kdy viděla. Ani po letech pro mě neztratil nic ze svého kouzla. Bohužel pro širší masu zapadl a zůstal nedoceněn. Dle mého názoru jeden z nejzajímavějších fantasy hororů vůbec a jeden z mála filmů, kde Tom Cruise doopravdy hraje. A Tim Curry jako Pán Temnot je prostě nezapomenutelný.

Stmívání (2008)

Natočit film podle knihy je vždy ošemetné. Buď natočíte film podle svého a umlátí vás fanoušci nebo se budete držet předlohy a možná vás fanoušci pochválí. Když jsem se dočetla o detailech natáčení tohoto filmu, vůbec režisérce nezávidím - mít na natáčení něco málo přes 40 dnů, na Hollywoodské poměry velmi nízký rozpočet 30 mil. a neustálé potíže s počasím... Divím se, jak dobrý kousek z toho vznikl. Navíc je film dle mého názoru mnohem a mnohem lepší než knižní předloha (je mi líto, skalní fanynky), která je plná faktických nesmyslů a děr. Tady bych smekla před scénáristkou - film totiž téměř žádnou z knižních chyb neobsahuje, z knihy si bere to podstatné, tudíž odpadává spousta stupidních dialogů o ničem, kterých je kniha plná, a navíc přidává některé scény, které dodávají filmu švih (scéna na stromech). A záporáci jsou uvedeni již v průběhu filmu - v knize se objeví doslova zničehonic. Film má také něco, co u spousty filmů poslední doby postrádám - výbornou atmosféru a nápaditou hudbu. Líbila se mi i osobitá práce s kamerou, která není úplně statická a klidná. Bohužel je na filmu znát právě nízký rozpočet a fakt, že se scény točily různě v závislosti na počasí, tudíž některé věci ve střižně očividně neseděly. Pro mně jde ale o nadprůměrný snímek, který se mi doopravdy začal líbit až na druhé shlédnutí. Hlavní dvojice Stewart-Pattinson jsou výborní, jejich filmové postavy jsou mnohem sympatičtější a uvěřitelnější než ty knižní. Nejde sice o Oscarové výkony, ale ani na vteřinu jsem nepochybovala o tom, že Edward je upír:) Navíc se na filmu pozitivně podepsala maskérka, protože Pattinson coby Edward skutečně má charisma a sex-appeal - což se v reálu říct nedá:) P.S. Český dabing je u tohoto filmu něco otřesného...