Temný rytíř (2008)

O trochu slabší 4* než u prvního dílu. Obrovský hype, ale výsledek je daleko za očekáváním. Přeceňovaný film, který se ani zdaleka nemůže měřit s Burtonovými Batmany. A Jack Nicholson se mi jako Joker líbil nesrovnatelně víc než Heath Ledger. Už od prvního dílu mě hrozně štve Baleův hlas - proč ustavičně mluví jakoby měl rakovinu krku? Poslouchat ho mě vyloženě rozčiluje.

An Evening with Kevin Smith 2: Evening Harder (2006)

Spousta nezapomenutelných scén. Z Torontské části bych vyzdvihl Smithovo povídání o Ježíši, Melu Gibsonovi, Umučení a Posledním pokušení Krista. Na ten film o dvou ninjech bych moc rád šel do kina. V Londýnské polovině je asi nejvtipnější Kevinovo vysvětlení Pána prstenů. Kdo viděl Clerks 2, ten ví o čem mluvím. Skoro doslovný přepis téhlě odpovědi byl totiž použit ve scénáři. Nevím jestli to Smith vymyslel na místě v Londýně a potom připsal do filmu, nebo to bylo naopak. Každopádně je to ten nejlepší komentář k LOTRovi, co jsem kdy slyšel.

Za ginipiggu 3: Senritsu! Shinanai otoko (1986)

Efekty o hodně vpředu oproti prvním dvěma dílům. Stejně tak děj a zábava. V porovnání s prvním dílem se silně zlepšili i herci. Nečekal bych, že něco jako He Never Dies se zařadí do kolekce Guinea Pig. Tak nějak se mezi ostatní nehodí a vybočuje z řady. Je to pěkně ujetý, amatérský a na hlavu. Ale za děj, pár docela dobrých momentů a hlavně za to, že efekty vypadají mnohem lépe, než v předchozích dílech (ani se mi nechtělo věřit, že je Za ginipiggu 3 jenom o rok mladší) - 40%

Kandidátka na první dámu (1992) (TV film)

Neobratně vypointovaný špatný vtip. Asi tak bych shrnul Running Mates. Diane Keaton hraje roli přesně takovou, jakou bych od ní očekával. Rozhodně ne v tom dobrém slova smyslu. Ed Harris na mně působil až nepříjemně a z politiky si tento film nevzal skoro nic. Dívat se na Špinavé triky není ani trochu zábava, což je u komedie docela problém. Skutečnost, že většina vtipů vyzní naprázdno, do ztracena, nebo v nich divák vtipy ani nerozpozná je sama o sobě "zárukou kvality". Tento film bych nedoporučil asi nikomu.

Za ginipiggu 2: Chiniku no hana (1985)

Film se mnou sice nic neudělal, ale byl o několik řádů lepší než první díl. Masakr tady vypadá docela opravdově. Nenudil jsem se, ale z pár záběrů bylo zřejmé, že se jedná o fake. Tuhle drobnost se divák sice dozví hned na začátku, ale i přesto těch pár kiksů zamrzí. Oběť se tu naštěstí chová mnohem reálnějí, než v jedničce. Teda až na to, že nechce vykrvácet. Film by dostal mnohem větší grády kdyby samuraj sundal prostěradlo a my bysme viděli celé tělo. Takhle pod ním režisér zakrývá makety atp. To se mu ale s přihlédnutím k tomu, že je to přiznaný fake dá odpustit. Právě za toto odhalení strhávám jednu *, emoce by byly silnější, kdyby se dal film považovat za reálný. Další * strhávám za těch pár kiksů. Za všechny jmenuju několik málo příkladů - holka ne a ne vykrvácet, samuraj jí usekne hlavu a ta odlátne jakoby byla na pérku, srdce pumpuje málo krve, kůže nedrží u masa, shnilá kolekce na konci je na první pohled umělá. Mohl bych pokračovat. Raději ale skončím tím, že Vám Za ginipiggu 2 doporučím. Je to totiž filmeček, který svého předchůdce o několik loktů přesahuje (ač byly natočeny ve stejný rok). První díl je špatně natočená a zahraná nuda, tady se dočkáte docela slušné dávky goru zabalené do úchylného rudého hávu. Rozhodně bych ale neřekl, že je to pouze pro silné povahy. Ttohle snese každý, komu se při pohledu na filmovou krev neobrací žaludek.

Za ginipiggu: Akuma no jikken (1985)

Na začátek předesílám: TENTO FILM NENÍ ANI TROCHU NECHUTNÝ! Jedná se o nafouklou bublinu, tvořenou z 90% legendou, pouhých zbylých 10 připadá samotnému Za ginipiggu. První díl legendární série Guinea Pig je naprosté zklamání. Nečekal jsem od filmařů žádnou invenci a taky jsem si jí nedočkal. Sice se jedná o fake-snuff, ale právě devizou tohoto žánru by měla být jistá rozmanitost. Bohužel s ničím novým autoři nepříšli.Co je horší, ženská která hraje mučenou je opravdu strašná. Teď si neodpustím lehkej SPOILER: Křičí jenom když má na uších sluchátka, nebo jsou na ni naházeny vnitřnosti. KONEC SPOILERU Tahle její chladná hlava mě chvílemi opravdu zarážela, protože jsem si výdycky myslel, že dostat do obličeje pytlíkem plným hřebíků může bolet. Tato ženská snáší bolest líp, než tajní agenti Jejího Veličenstva s povolením zabíjet. Brutalitě zde se můžete spíš smát (další lehkej SPOILER), když například paní dostává facky, jde jasně vidět, že se pánové mlátí sami do druhé ruky. Když ji po chvíli kopou, tak divák nevidí ani jeden jedinej kopanec, spíš si ji mezi sebou pohazují a máchají nohama ve vzduchu. (KONEC SPOILERU) Tohle byla věc, která mi znechutila film. Ta naprostá nevěrohodnost, s jakou je nám Guinea Pig předkládáno, je jeho největším mínusem. Jedinou * dávám za poslední scénu, ve které to oko vypadalo opravdu reálně, i když za pár vteřin následoval střih, takže zase nic pořádnýho. PS: To dwi: Nechalo mě to naprosto chladným. PPS: To MoRTy: Tebou zmiňovaný soud proběhl s tvůrci druhého dílu, ne tohoto.

Horečka sobotní noci (1977)

Málokterý film na Vás tak nezadržitelně dýchá v rytmu disko osmdesátek od začátku do konce. Disko ani podobné filmy nejsou můj šálek kávy, ale pro Travoltu mám těžko vysvětlitelnou slabost.

Moonwalker (1988)

Michael Jackson je z jiné planety, to vím dávno. Jeho hudba mě nikdy nebrala, ale jistá kvalita se jí v rámci žánru (!) upřít nedá. Film v podstatě bez děje drží pohromadě jenom Michael a parta dětí. Přesto se na něj dá dívat aniž by se člověk začal nudit, nebo byl otrávený (to se nedá říct například o hitu High School Musical).Jacksonovy taneční kreace jsou výborné a před 20-ti lety vypadal rozhodně mnohem líp než dnes. Film má jistou hodnotu jednak pro Michaelovy fanoušky (kterých dodnes určitě není málo) a také skvěle zobrazuje ducha osmdesátek. PS: Michael je nevinný, tomu jsem vždycky věřil. Soud ho osvobodil právem.