Uspořená libra (1963) (TV film)

Stará černobílá krátká klasika. Páni herci Jiří Sovák a Jan Werich předvádějí svojí genialitu. Člověk by neřekl, že to pouze hrají, ale že se právě vrátili z nějaké hospody. Zázvorková a Brodský dobře nahrávají. Celkově je to krátký herecký koncert Pánů herců pro zasmání. Krásné čtyři hvězdičky a možná i půlka páté.

Velký flám (1966)

I když je asi více znám jako četník, řekl bych že Velký flám je nejlepší film ve kterém Louis de Funès hrál. V první řadě je to již dobře napsané a každá scéna je snad nezapomenutelná. Ať v opeře, v sauně, nocleh v hotelu, jízda s házením melounů, sudy s vínem, šikmooký střelec.. zkrátka na každou scénu byl dobrý a originální nápad. Pak již stačí jen vidět Funese a člověk se už směje. Jako celek to působí jako oddychová, zábavná i chytrá komedie, navíc u nás umocněná dobrým dabingem. Kdo má rád staré francouzské komedie a Louis de Funèse, jasná volba. Zasloužených pět hvězdiček.

Spalovač mrtvol (1968)

Možná jeden z nejlepších filmů naší kinematografie? Film je sice trochu morbidní, ale exelentní po všech stránkách. Nejsou to jen pohyblivé obrázky a jakási řeč, podařilo se tu filmovými prostředky vyjádřit atmosféru o kterou si příběh říkal. Řežie, herci, kamera, hudba atd atd, vše je více než profesionální, vzájemně se doplňuje a spolu vytváří jedinečné a neopakovatelné dílo s mrazivou atmosférou. Čím je film starší, tím nabírá stále větších hodnot. Zasloužených pět hvězdiček.

Brak (2002)

Můj první komentář jsem si schovával pro Brak. Brak je film, který je určený jen pro úzkou skupinku lidí. Spěváček má rád Pulp fiction, filmy o zombie, zhulené filmy atd.. čili přesně to, na co se já nedívám. Takže Brak nemohl dopadnout jinak, než že to moje parketa není. Ale pro lidi podobného stylu jako Karel, věřím, že pro ně to zase bude třeba i pětihvězdičkové. Film je navíc v duchu Tarantina, ale snažit se o něco, co skoro kopíruje něčí styl, pak vypadá jako parodie. Nejvíc se divím producentům, že již při čtení scénáře brak nepoznají. Jedna a pul hvězdičky pro Karla za snahu, je to přeci jeho prvotina a přišel k tomu jako slepej k houslím na škole. A jo-viděl jsem i ještě horší filmy:-)