Základní instinkt (1992)

Verhoevenův masterpiece. Film, který udělal Sharon Stone.

Přání smrti (2018)

Taková oddechovka, i když plná naivních scén, která neurazí, ale ani neoslní, možná se schopnějším režisérem než je Eli Roth, by to bylo zřejmě více akčnější, zábavnější a i serióznější.

Smrtelné zlo 2 (1987)

Nedávno jsem dostal chuť, oprášit si staré osmdesátkové kultovky, prvně jsem sjel noční můry a pak se vrhl na lesního ducha. Tak nějak tu shrnu všechny tři filmy. Takže jednička: první půlka je super, napětí, tzv.budováni atmošky, hudba, kamera, za to klobouk dolů Raimimu. Druhá polovina už je samoučelná slátanina a víceméně takové výlevy Raimiho různých nápadů. Lepší tři hvězdy, hlavně za nápad. Respekt Raimimu, který ze směšně malým rozpočtem, dokázal upoutat diváky po celém světě. Dvojka mě už ale tak moc nebavila, o hororu už moc nemůže být řeč, o komedii, trochu. Nevím, proč Raimi nepokračoval aspoň tam, kde první díl skončil. Mno pár vtipných hlášek, sem tam cool záběr, toť vše. Tři slabši hvězdy. Za to trojka je bomba, tam už se bavme jen o komedii, ale skvěle fungující, aspoň že to navazuje na dvojku. Vážně se mi to páčilo asi nejvíc z celé trilogie, asi tím, že už jsem se vykašlal na nějakou logiku a bavil se Raimiho nápady i to zpracování je už náznakem budoucí rejžovy tvorby. Čtyři hvězdy prásk!

Batman a Robin (1997)

Jednoznačně nejhorší film, který kdy jinak docela slušný filmař Joel Schumacher natočil a zároveň i nejhorší celovečerní film o Batmanovi! George Clooney jako Batman = joke

Batman se vrací (1992)

Skvělý sequel, osobně pro mě jsou Batmani od Tima Burtona, mnohem komiksovější než všichni ostatní Batmani. Vše ťip ťop, od hudby, kostýmů, triků, výběr herců, výpravy, scénáře a hlavně režie.

Bojiště Země: Sága roku 3000 (2000)

Po 17 letech, je to právem daný kult! Druhé zhlédnutí mi potvrdilo "roztomilost" tohoto díla. Jsem toho názoru, že "Bojiště" uzrálo jak víno a ve srovnaní s dnešními scifi béčky, je to rozhodně koukatelný film, u kterého se divák s dostatečnou dávkou smyslu pro humor a nadsázky i slušně pobaví.

Interview s upírem (1994)

Mám rád filmy Neila Jordana (hlavně Hru na pláč), ale "Interview" mě nechalo úplně chladným. Dost přehodnocený, zdlouhavý a lehce zapomenutelný film. Tři hvězdice hlavně za Kirsten Dunst.

Duel Frost/Nixon (2008)

Nemám slov. Naprosto špičková záležitost, bez slabších míst. Režie a scénář a herci na oscara.

Vlk z Wall Street (2013)

Pro mě druhé zklamaní od mistra Scorseseho, ale i mistr tesař se někdy utne. Film je samozřejmě, co se týče zpracování, velmi dobře udělaný, ale co se týče obsahu, pro evropana (resp.čecha) plochý a vlastně úplně zbytečný, musím souhlasit s Verbalem, tříhodinová óda na nějakého zloděje z burzy. Je pravda, že Scorseseho mafiánské filmy, zase pějí ódy na obyčejné vrahy, ale jsou to aspoň filmy, které předvedli úžasné herce v nezapomenutelných rolích, což se o "Vlku" říct nedá. P.S. Jonah Hill se mi vůbec nezamlouval, byl fajn a sympoš např. v Superbad nebo Knocked-up, ale tady otřes, Leonardo je dobrý herec a roli zvládnul, ale podruhé si tento film nechám radši ujít a pustím si Goodfellas nebo Casino.

Taxikář (1976)

Ne úplně dokonalý, ale první hodně dobrý Scorsese.