Doktor Živago (2002) (TV film)

Kdo viděl filmovou verzi od D.Leana z r.1965 s O.Sharifem,nemůže tento remake ohodnotit nijak mnoho.Herecké obsazení je sice hvězdné ale pro mně velké zklamání, raději se kouknu na tu původní, dokonalou, verzi.

Diane Arbus: Příběh jedné obsese (2006)

Neskutečně krásný příběh.Bohužel, nebo možná bohudík, né pro běžného diváka.Pohled na svět "jiných" lidí a přece úplně stejných jako my,kteří mají stejné pocity,tužby,potřeby a které okolí né vždy akceptuje a odmítá je brát jako sobě rovné.Jr. je naprosto dokonalý i když ve většině filmu,hrají pouze jeho oči.Taky se vám D.A. zdá padlá na kečku?Ale Nikole jí zahrála skvěle!

Zlatý kompas (2007)

Překvapuje mně nízké hodnocení filmu.Jako fantasy je to dokonalý filmík s úžasnými efeky,kde se divák nemá čas nudit.Předloha je dokonalejším odrazem filmu a já už se těším na další pokračování (doufám že bude!)Všechny tři knihy dávají tušit moc hezkou podívanou,plnou skrytých významů,a krásných trikových efektů.Řadím toto dílo hnedle za "Pány prstenů" a za "Potterovky".V USA tento film propadl zásluhou církve,která považuje "Magisterium" za jakýsi zvrácený církevní úřad,který lidem odebírá jejich duše (Daemony).Nu,jiný svět,jiný mrav.Lyřin Pantík je jako dušička úplně perfektní a občasné církevní námitky ve mně vzbuzují vzpomínku na staré přísloví a to že "potrefená...

Leon (1994)

Málokdo dokáže zahrát perfektního hnusáka dokonaleji než G.Oldman a N.Portman byla už tehdy rozsvěcející se hvězdička.J.Reno-dokonalý jako vždy a pokud se přidá podmanivá hudba.....zamáčkněte slzu a koukejte znovu.

Smrt jí sluší (1992)

Kdyby nebylo titulků,nevěrila bych že je to Zemeckis.Ale za triky alespoň 2*.Meryl a Goldie si to opravdu užívaly,hlavně v závěru.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Jestli nikde jinde,pak tady v tomdle filmíku dokázal DiCaprio že něco přece jenom umí.Velice zvláštní a opravdu silný příběh,který bude né každému sedět,nicméně zahrát retardovaného mladíka takhle dokonale je obdivuhodné.DiCapria nemusím leč tadydlenc je to vyjímka opravdu zasloužená.Skvělý námět,skvělí herci, úžasná atmosféra maloměsta a dechberoucí lidskost jednotlivých postav,dává dohromady pětihvězdičkový požitek,který doporučuji každé citlivé duši.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

"Člověk může být nanejvýš naštvanej z toho,jak to všechno dopadlo.Můžeš nadávat,proklínat osud,ale když dojdeš k svýmu konci,musíš se s tím smířit."Tohle je citát z filmu,který říká úplně všechno.Někdo bude roztrpčený,někdo naštvaný ale pokud po zhlédnutí tohoto filmu budete mít pocit, že jej musíte vidět znovu,máte ten správný pohled na tuto nadčasovou věcičku.Je mistrovský kousek pana Finchera!

Sedm (1995)

Sedm smrtelných hříchů a 127 minut napětí,spocených dlaní a mrazení v zádech.To vše v závěru vystřídá skličující pocit vzteku a bezmoci.Skvělé obsazení ve skvělém filmíku.Zasloužil by 7*!

Vetřelec ³ (1992)

Tady není o čem diskutovat.Jedna z mála filmových sérií u které, co další pokračování,to perla.No a pokud se vám podaří skoukat prodlouženou verzi s původním zněním-pak je to mňamka.

Peklo s princeznou (2009)

Málokdy dávám nízké hodnocení pohádkám.Tady však nemohu jinak a to jsou ty 3 * za interiéry za pana Nárožného a za spícího čerta Elrebuba v podání M.Formana.Vím ,že dnešní pohádky často sklouzávají do jakýchsi moderních kolejí ať už slovnímy výrazy,chováním hlavních protagonistů nebo třebářs kostýmově.Marně však hledám jistou dávku laskavosti,kterou by každá pohádka mít měla!Málokterá dnešní pohádka se zavděčí jak dospělým,tak dětem ale věřím že dnešní děti stráví ledacos.Třeba se z této pohádky za pár let stane trhák,ale bohužel já jsem ovlivněna pohádkou klasickou a laskavou,takže mi promiňte, tadlenc je pouze za slabé 3*!