Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Knihy jsem přečetl až po shlédnutí prvního dílu trilogie. Nejsem žádný velký čtenář, ba naopak, knihy vcelku vesele ignoruji, ale tento film mě uchvátil natolik, že jsem si asi za dva dny sehnal celou trilogii a během (pro mě) krátké doby jsem je všechny přečetl. Toto se mi ještě u žádného filmu, podle knižní předlohy nestalo.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Pro mě osobně nejlepší díl původní trilogie. Indyho otec je prostě skvělý a také Indy neztratil nic ze svého elánu, ba naopak ještě přidal. Už jen začátek mě přesvědčil, že se bude jednat o naprosto skvělou podívanou, při které se ani na okamžik neodtrhnu od obrazovky. A tak se také stalo.

Jurský park (1993)

Jako malý jsem měl strašně rád dinosaury (a kdo také ne? :-), ještě dnes mám hromadi ilustrovaných knížek o nich. Film přišel v naprosto vhodnou dobu. Dodnes pamatuji můj první zážitek při sledování tohoto kousku. Animace dinosaurů na svou dobu dost slušný výkon. Ještě dnes se dokáži na tento film podívat a stále zažívám stejné pocity. Pocity hlavních hrdinů, jež zůstanou uvěznění na ostorvě plné dinosaurů, a jež se musejí spolehnout jen na své vlastní schopnosti, aby přežili.

Den nezávislosti (1996)

Perfektní ztvárnění vesmírné invaze. Den nezávislosti jsem viděl nesčetně krát a stále ho dokáži sledovat znova a znova. Určitě se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších (možná dokonce nejoblíbenější) katastrofický film. Navíc, když v něm hraje jeden z mých nejoblíbenějších herců, nejde jinak a musím film hodnotit pěti hvězdičkami :-) „Vítej na Zemi!“