Uprchlíci (1986)

Opravdu výborná komedie s vážnějším (až dojemným) nádechem. Krásná hudba, která k filmu perfektně sedí. Nejvíce mne pobavila scéna s opilým doktorem ke konci filmu... (kterou jsem v americké verzi postrádal) "Doktore, co to vyvádíte? - Měřím si tlak, necítím se dobře." :-D

Tom a Jerry - Ve válečném stavu (1943) (epizoda)

Tento díl (krom toho, že rozhodně patří k těm nejlepším) je zvláštní tím, že se zjevně stal námětem jedné počítačové hry...

Tom a Jerry: Největší honičky (2000) (video kompilace)

Vybrat nejlepší epizody se slavnou dvojicí Tomem a Jerrym - to chce kumšt... Zde se to i docela povedlo. Série je myslím vhodně zakončena epizodou "Jerryho deník".

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

Přiznám se, že jsem čekal, že Fantomas bude dopaden... Jinak tento film docela rovnoměrně uzavírá celou trilogii, komisař Juve ve Skotsku chrlí jednu hlášku za druhou - "Přijedu inkognito. Tentokrát mi ten darebák neupláchne!"

Fantomas se zlobí (1965)

Druhý díl Fantomase rozhodně nepostrádá to dobré z jedničky. Film má rychlejší tempo a obě strany (Fantomas vs. policie) zde mají svá "chytadla" :-) Ta záporná strana má velký zájem o vědu a vlastní létající auto a ta kladná zde používá Fantomasovy masky nebo speciální doutníky :)

Fantomas (1964)

Klasická francouzská zábavná komedie (ostatně jako většina z 60. a 70. let minulého století) s příběhem, napětím a humorem. Film má v sobě takové tři hlavní dějové linie: Krádež šperků v masce Fandora, přepadení herny v masce Juva a únos dvou zmiňovaných v masce vězeňského dozorce. Děje v dalších dvou dílech už podle mě více navzájem navazují. A taky jako Paldiniho mě k tomuto filmu vlastně přivedl seriál Arabela.

Senzační prázdniny (1967)

Extrémně přeplácaná komedie. Jeden z dalších hereckých koncertů L. de Funèse s tradičním repertoárem o příhodách jednoho vzteklého šéfa a zároveň panovačného manžela a otce. Tím jsem chtěl (schválně trochu ironicky) upozornit, že většina Funèsovek u mě klesá tím, že je neustále o tom samém. Senzační prázdniny se v něčem podobají komediím á la Pan účetní, zejména nadměrnou ztřeštěností (bláznivé komedie). I tyto komedie mám rád, akorát jsem si teď uvědomil, že zatímco u Pana účetního vznikaly další a další díly, filmy s L. de Funèsem jsou vesměs také o jedné a té samé hlavní postavě a lidech okolo ní, pouze s tím rozdílem, že se odehrávají pokaždé v jiném prostředí (četnická stanice, restaurace, škola, továrna...)

Rafťáci (2006)

Více postav, rozvleklejší děj, ale méně zábavy (srovnání se Snowboarďáky). Videoklipový střih je sice zajímavý, ale když se přežene, tak divák může ztratit přehled o tom, co se na plátně děje. Ty rozpůlené obrazovky mluví za vše. Co měla znamenat parafráze na Hoří, má panenko, to mi nějak uniklo...

Ostrov smrti (2003)

Nemůžu si pomoct, ale mně tento film po filmařské stránce nepřipadá vůbec špatný (líbil se mi střih). Chyb, které zmiňuje Djkoma jsem si ani nevšim... Řekl bych, že jde o normální standard.

Blbec k večeři (1998)

Opravdu výborná komedie. Přiznám se, že ze začátku jsem se trochu nudil, ale v této komedii je cosi zvláštního, že to diváka nechá chvíli chladným, ale pak u toho vybouchne smíchy!!! Já už jsem se dlouho takhle spontánně nenasmál :-))) No a hláška "mám tady ženu svého daňového kontrolora" to vytáhla ze 4 na 5*.