Whiplash (2014)

Čekala jsem víc. Dobrý film, ale nic velkolepého. Zaujme, ale neuchvátí. Lehce nadprůměrná podívaná.

Birdman (2014)

Vstávám a tleskám. Naposledy mě takto uchvátil Vlk z Wall Street. Film má skvělé tempo, které ani na chvíli nepolevuje a divák je v neustálém napětí, co přijde teď. Dlouhé záběry působící jako film na jeden záběr jsou skvělé a herecké výkony, především pak výkon Edwarda Nortona, jsou brilantní. 90%

Hacker (2015)

Začátek filmu vypadal nadějně a zajímavě, ale o 20 minut později nastává průměrná detektivka. Přirovnala bych tento počin k filmu Proroctví - naprosto stejný začátek - vykradený z tohoto filmu - a konec, který totálně zazdí celý film. Také bych úplně vypustila milostní příběh, který tvoří jen nudné pasáže a vůbec se do děje nehodí. Velké zklamání.

Mapy ke hvězdám (2014)

Myslela jsem si, že už jen těžko letos uvidím nějaký film, u kterého budu přemýšlet, proč byl vůbec natočen. Zmýlila jsem se. Nuda, nuda, spousta nezodpovězených otázek a nedořešených situací. Kdyby tenhle film neexistoval, svět by o nic nepřišel. Bez nápadu, bez pointy. Hvězdu dávám jen za herecké výkony.

Mama (2013)

Asi poprvé, kdy mi u hororu ukápla slza dojetím. Zajímavé zpracování, zase něco jiného, co tu ještě nebylo.

Andělé všedního dne (2014)

Film jsem viděla před půl rokem jako testovací divák a dnes znovu a líbí se mi víc a víc. Brilantní působivá hudba, skvělé herecké výkony. Velké plus mají scény, kde andělé zastavují čas. Nápadité, ze života, místy úsměvné. Opět odcházím s kina s velkým zážitkem.

Dogville (2003)

Nuda, nuda, nuda a závěr celkem předvídatelný. Jedna hvězda za herecké výkony a nikdy víc viděti.

Tři bratři (2014)

Čekala jsem hezké spojení pohádek, jaké bylo v Lotrandovi a Zubejdě, ale tohle? 3 pohádky za sebou, absolutně nenavazující. První ještě šla, byla příjemná, hezká, přesně to, co jsem čekala. Za tu také dávám tu hvězdu. Další jedním slovem - katastrofa. Úchylně pedofilní 17ti letý myslivec si namluví 7letou Karkulku, že se mu líbí a že si ji jednou vezme, do toho mu její táta řekne, ať si prohlédne mámu, že alespoň uvidí, co bude mít jednou doma, takže okukuje mamku - cože?????? Nechtěli do toho tvůrci přidat ještě náhodou dětské porno? No šok na n-tou, rodiče s dětmi sedící kolem nás byli víc než v rozpacích. No a poslední měsíčkové neurazili, ale ani nenadchli. Shrnutí - myslela jsem si, že po Kukym už nic tak otřesného přijít nemůže. Omyl.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Podle ocenění a místním hodnocení, kterými se tenhle film pyšní jsem čekala skvělou podívanou. Bohužel velké zklamání. Herecké výkony skvělé, ale příběh jako celek mě vůbec nezaujal, nebyla jsem dojatá ani napjatá. Tři hvězdy maximálně.

Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Woody Allen opět nezklamal. Příjemná letní podívaná u které se nebudete ani vteřinu nudit. Klobouk dolů před výkonem Colina Firtha. Dávám vám znamení - tenhle film musíte vidět.