Temný rytíř (2008)

Batman od Bartonovcov a Batman od Nolanovcov sú veľmi dobrý.....ale Temný rytier od pána režiséra Ch. Nolana je ten najzaujímavejší, najnapínavejší ..... skrátka najlepší a to vďaka Heathovi Ledgerovi a v jeho úlohe Jokera!!! To nemá chýb...on je génius a touto hrou zatienil Batmana na druhú rolu! Joker je v tomto filme tak výnimočný, že film dostáva úplne najviac hore a tak tiež môj názor na celkový film...pretože jeho spracovanie je vynikajúce! Takto to má vyzerať ! ! !

Vetřelec (1979)

Takéto filmy ťažko hodnotit. Pretože 5* je málo a 10 je tiež málo. Film votrelec a celá jeho "trilógia" (ptretože 4-ku ja osobne počítam už do iného hľadiska) by mali byť v priečinku dokonalé a bez chybné filmy. Od napínavosti, strachu, neistoty, zaujimavosti, trhania sa až po nevolnosti.... Všetci votrelci preskočili dobu a otvorili novú bránu do iného sveta filmového priemyslu. Pre mňa má tento snímok obrovskú hodnotu a zanechal mi hlboký šrám len v dobrom slova zmysle!

Pelíšky (1999)

V Čechách sa vie ako na komédie. Pelíšky sú nepochybne jeden s najlepších komédií celej histórie Československa a Čiech. Výborné herecké obsadenie v podaní Emílie Vášáryovej, Jiřího Kodeta, Miroslava Donutila a samozrejme Bolka Polívku.

Samotáři (2000)

Výborné na pobavenie(smial som sa ako opica mladým)....a konečne je ukázaná marihuana v tom pravom svetle, že čo a ako sa človek správa. Najlepšia úloha Jiřího Macháčka !