• Mysteriózní

Aeon Flux (2005)

Zábava, u které člověk nemusí moc přemýšlet a přitom to obsahuje i snahu o nějakou zápletku. A +1 hvězdička za Charlize Theron... v tomhle filmu je úžasná!

Splice (2009)

Horory nemám rád a proto jsem se na tenhle film dlouho nechtěl podívat, ale nakonec jsem si řekl proč ne. On to nakonec v podstatě ani horor není. Chvílemi je atmosféra napjatá a člověk očekává nějaký dramatický zlom, který by to posunul na úroveň hororu, ale označení thriller to nepřekoná. Možná malinko konec, ale ani tam to nefunguje jako horor. Rozporuplné komentáře byly předzvěstí buď totálního braku nebo zajímavého filmu, který se ovšem nezavděčí všem. Pro mě to je rozhodně to druhé. Mělo to slabší chvíle, bylo to místy zbytečně natahované, ale rozhodně jsem se nenudil. Film má jádro úplně v něčem jiném než v akci a to asi dost lidí zklame - hlavně, když v tomto duchu je oficiální text distributora trochu zavádějící. Rozhodně funguje atmosféra a ústřední herecká trojice. Kromě vztahu Brody <-> Polley, který tam chybí ač by být měl, jsou vzájemné vztahy zajímavé a dobře zahrané a zajímavý je hlavně jejich vývoj napříč celým příběhem. Nevím, jestli ten konec je a nebo není zklamáním. Na jednu stranu to přidalo nějakou akci, na druhou stranu se to snad k celému předchozímu ději ani nehodilo. I když daný vývoj pak samozřejmě zafunguje u závěřečné scény. Vlastně pravda... konec je spíše zklamáním a film by si možná zasloužil menší hodnocení, ale vzhledem k předchozímu ději ponechám 4*.

Zdrojový kód (2011)

Tenhle nenápadný snímek, na který jsem se rozhodl jít na poslední chvíli, mě hrozně mile překvapil. Nevadil mi ani ten sentimentální konec, protože to člověk už nějakou tu chvíli čekal, že to tak dopadne. Rád se na tenhle film podívám znovu.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Bohužel film obsahuje tolik pitomých momentů, že není možné se nechat vtáhnout do děje. Příliš překombinované a nelogické.

Černá hodina (2011)

Z druhého Marka Zuckeberga, kterému švéd v Moskvě ukradne nápad na jeho novou sociální síť, se stane zabiják neviditelných a nezranitelných ufonů. Slibný nápad a atraktivní trailer končí smutným no asi filmem a to mám rád scifi. Pro příště budu rád, když se zase americké filmy budou odehrávat v New Yorku nebo L.A., alespoň už tak slabý filmový zážitek nebude rušit fakt, že obstarožní rus, co má problémy s ruštinou (a v bytě má z neznámého důvodu faradayovu klec, kterou určitě nepostavil za večer, takže už ji tam musel mít. proč?) vysvětluje o 10 minut později plynulou angličtinou vlnovou teorii. Velké zklamání.

Věc: Počátek (2011)

Nenudil jsem se, ale celkově mě film zklamal. Místo strašidelné atmosféry šlo spíše o přehlídku efektů. Děj byl zamotaný, nepochopitelný, nedomyšlený a obsahoval celou řadu vážný trhlin. Člověk se špatně orientuje v postavách a nechápe, jak je možné, že ten či onen je "nakažený", takže jen čeká na další šok. Závěřečné titulky mě potěšili, Věc od Carpentera mám rád, ale celou dobu jsem čekal, že se ještě dozvím, jak dopadla "hlavní hrdinka".

Sherlock Holmes (2009)

Mě tenhle film prostě baví. Má to tajemství, humor, akci a dobré obsazení. Rád se na něj podívám znovu až si budu chtít odpočinout a nebudu mít chuť na nic složitého.

Andělé a démoni (2009)

Velké zklamání. Knižní předloha byla daleko zábavnější, tajemnější a hlavně mnohem napínavější a obsahovala více emocí. Tohle je bohužel velmi slabá adaptace. Konec filmu naprosto strašný a zničí závěr tak jak byl pojat v knize. Mám rád tenhle typ filmů a proto dávám 3*, vyloženě jsem se nenudil.

xXx: Nová dimenze (2005)

Pár zabavnějších momentů plných akce, ale jinak hloupé, nudné, nepovedené. Vin Diesel měl alespoň určitý styl. Ice Cubovi člověk tu roli prostě neuvěří a ve filmu, který stojí na hlavním hrdinovi, to je hodně špatně.

Spy Game (2001)

Čekal jsem film nabitý akcí a tajemnou špionážní zápletkou, kde hlavní hrdinové klasicky zachraňují životy nás všech, aniž bychom my prostáčci vůbec tušili, že nám nějaké nebezpečí hrozí, ale to se mi nesplnilo. Nicméně rozhodně nejsem zklamaný, protože film je zajímavý právě tím neotřelým zpracováním. Robert Redford rozehrává dvojí hru, aby zachránil svého bývalého kolegu. To je doplněno výbornými flashbacky, kde si člověk i nějakou tu akci užije. Rozhodně se nedá říct, že by scénář netrpěl chybami a místy možná až zmatkem, ale ústřední dvojice i svižné tempo kompenzuje nesrovnalosti i dlouhou stopáž. Trochu klišé je ten sentimentální konec, kdy poruší Robert Redford jedno ze svých pravidel, aby zachránil Brada Pitta, ale tenhle vývoj tak nějak člověk tuší už v půlce filmu.