• Pohádka
  • Western

Bodyguard na volné noze (2023) odpad!

John Cena je jedinec, který donutí člověka k zamyšlení, zda dovede fakt vypadat odpudivěji, než jak mizerně hraje, nebo jestli hraje mizerněji, než jak divně odpudivě se mu daří vypadat. Věci pochopitelně nepomáhá ani scénář blbej jak štoudev.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Hodnota filmu spočívá v tom, že nás seznámí s kusem americké historie, o němž jsme obecně nevěděli. Jinak je celkem výkon vydržet to dokoukat.

Boudica: Královna válečnice (2023)

Teprve po dokoukání si člověk uvědomí, že nekoukal na nějakou vedlejší scénu, ale že dokoukal film. Olga bývala pěkná holka. Zase už se ale naučila anglicky a může mluvit.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Poslední dobou se nějak množí filmy typu „proč to vlastně vzniklo, proč na to koukám a o čem to vůbec vlastně je?“ The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes je jeden další ukázkový exemplář.

Marvels (2023)

Poslední dobou se nějak množí filmy typu „proč to vlastně vzniklo, proč na to koukám a o čem to vůbec vlastně je?“ The Marvels je jeden další ukázkový exemplář.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Akce je pořád famózní a skvěle natočená – svět JW a jeho vývoj už ale notně připitomělý, takže je vlastně dobře, že série končí. Jako ano, JW potřebuje protivníky v každém díle, nicméně brát je stylem „a když jsi minule (už zase!) porazil bosse ze všech největšího, najednou se - odkud? jak? kde? - vyloup další boss ještě větší (už zase!) a může ještě víc všechno a ještě víc se všema okolo jedná jak s -cenzurováno- a oni mu to všichni bůh ví proč žerou (už zase!)" fakt pitomé je. Zlatá jednoduchost zlounů prvního dílu blahé paměti. Jak postupně v sérii vybudovali scénáristi zločinnou organizaci, dává díl od dílu pořád menší smysl. Což postupně hodnocení dílů sráží víc a víc dolů.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Pořád se něco děje, pořád se něco děje, pořád se něco děje, jenže akce sama nestačí, proč se to vlastně děje, co se to vlastně děje, už chvíli je to napůl jedno a napůl to už moc nevnímám, proč na to koukám a jestli to vůbec dokoukám? No nakonec nedokoukal.

Avatar: The Way of Water (2022)

Animace jsou úžasné, ale to člověk po prvním dílu tak nějak čekal. Bohužel, příběh jako takový, jeho vývoj, zvraty atd., vůbec nedává smysl. V mnoha různých ohledech a aspektech nedává smysl. Vlastně je přímo dokonale nelogický a to mě strašně překvapilo (viz třeba Tom Hardy ve své recenzi).

Strážkyně času (2022)

Člověku zůstává záhadou, jak to někdo vůbec mohl pustit dál. Otřesně laciný triky, prapodivný scénář, jedna hrající holčička horší než druhá a dialogy by mohly uklízet ve zvláštní škole.

Blue Beetle (2023)

Jednu kvalitu to má: člověk si rázem uvědomí, že ani zmutovanej křižák, ani Shazam si ještě nevybrali nejhůř... Nejméně ostrou pastelku v penále suverénně picknul modrej skarab.